G. Landsbergis
2016.02.26

„Mokytojo atlyginimas turėtų būti susietas su vidutiniu šalies atlyginimu“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ skyrė švietimo problemoms ir mokytojų streikams bei pateikė savo siūlymus, kaip spręsti susidariusią situaciją.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ skyrė švietimo problemoms ir mokytojų streikams bei pateikė savo siūlymus, kaip spręsti susidariusią situaciją.

„Yra keletas labai konkrečių sprendimų. Reikia juos išskaidyti į trumpalaikius, tuos, kurių reikia šiandien, tai dėl atlyginimų pakėlimo išsyk, kurio jie prašo dabar, kai kalbama apie 17 mln. eurų ir Vyriausybė randa 5 mln. eurų. Aš manau, kad galima būtų paieškoti daugiau pinigų toje pačioje Švietimo ir mokslo ministerijoje peržiūrint programas, kurias galima nutraukti ar sumažinti“, – sakė G. Landsbergis.

Jis teigė manantis, kad Švietimo ir mokslo ministerija susiduria su problema, kad pajudinus kokią nors programą ar instituciją, kuri yra stipriai finansuojama ministerijos šiandien, bet ne visai reikalingai, prasidėtų struktūrinės reformos, kurių ši Vyriausybė nei norėjo, nei nori.

Pasak jo, mokinių krepšelio metodologija visgi yra teisingas būdas optimizuoti mažėjantį mokinių skaičių, pritaikant mokyklų tinklą tam skaičiui, kuris dabar yra.

„Tačiau nepaisant to, kad mokinių skaičius mažėja, mes krepšelio dydį, kuris skiriamas mokytojų atlyginimams, fiksuojame, jį paliekame. Tokiu būdu mokytojas galės žinoti ar bent jau prognozuoti, koks jo atlyginimas bus po 5 ar 10 metų. Žmogus, besirenkantis pedagogo profesiją, galės prognozuoti savo ateitį – tai yra kelias į prestižą, aiškumą ir galiausiai – valstybės atsakomybė prieš pedagogus“, – kalbėjo G. Landsbergis.

TS-LKD pirmininko teigimu, mokytojo atlyginimas valstybėje, kuri garbingai žiūri į mokytojus,  turėtų būti siejamas su vidutiniu šalies atlyginimu ir indeksuojamas. Tokiu būdu, augant vidutiniam atlyginimui šalyje kiltų ir mokytojo atlyginimas.

„Tai leistų nepolitizuotai kelti atlyginimus, jei ekonomika auga, ir jie taip pat kristų, jeigu neduok dieve, mes susidurtume su 2008-2009 metų situacija, kai buvo krizė“, – sakė jis.

G. Landsbergis taip pat teigė, vakar įvykusiame susitikime tarp TS-LKD frakcijos ir švietimo profsąjungų atstovų paaiškėjo, kad profsąjungų nuomone, derybos tarp jų ir Vyriausybės nevyksta.

„Tie susitikimai su Vyriausybės atstovais – tai nėra derybos, o prašymas jiems atidėti streiką iki balandžio 1 d. Jie išreiškė visišką nepasitikėjimą Vyriausybės derybininkais – tiek vicekancleriu R. Vaitkumi, tiek kitais, kurie ten dalyvauja. Akivaizdu, kad pasitikėjimo tarp Vyriausybės ir profsąjungų nėra“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Interviu video įrašą galite peržiūrėti čia. 

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
TS-LKD
2024.03.03

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų