A. Kubilius
2016.12.08

Prašoma įvertinti, ar Socialinio modelio atidėjimas nesujauks biudžeto

Paskirtojo finansų ministro prašoma įvertinti, ar Socialinio modelio atidėjimas nesujauks nacionalinio biudžeto.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kubiliaus iniciatyva grupė Seimo narių kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką, klausdami, kokią įtaką nacionaliniam biudžetui gali turėti „Socialinio modelio“ atidėjimas.

Parlamentarai primena, kad gruodžio 1 d. Seimo narių grupės iniciatyva buvo pradėtos svarstyti „Socialinio modelio“ įstatymų paketo pataisos, kuriomis siekiama pusei metų nukelti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo datą ir iš viso atsisakyti didelės dalies patvirtintų, esminių Valstybinio socialinio draudimo fondo pertvarkos nuostatų, kurios turėjo būti pradėtos įgyvendinti nuo 2017 m. sausio 1 dienos. Tuo pačiu yra sukeliama pagrista abejonė, ar „Socialinį modelį“ Europos Komisija galės pripažinti realiai įgyvendinama esmine struktūrine reforma, vardan kurios įgyvendinimo Lietuvai būtų leista 2017 metais padidinti nacionalinio biudžeto fiskalinį deficitą.

„Jeigu po dabar Seime svarstomų pataisų priėmimo „Socialinio modelio“ Europos Komisija nepripažins struktūrine reforma ir Europos Komisija neleis Lietuvai didinti biudžeto deficito, iškils problemos dėl 2017 m. Nacionaliniame biudžete numatytų papildomų išlaidų, kurias Vyriausybė susiejo su „Socialinio modelio“ įgyvendinimu, taip pat ir su senatvės pensijų indeksavimu“, – pažymi A. Kubilius.

Parlamentarai finansų ministro prašo atsakyti, ar siūlomos „Socialinio modelio“ paketo įstatymų pataisos nesukelia rizikos dėl dabar numatyto 2017 m. Nacionalinio biudžeto įgyvendinimo, jeigu Europos Komisija nesutiks Darbo kodekso su nukelta įsigaliojimo data ir Valstybinio socialinio draudimo fondo pertvarkos su esmingai pakeistomis svarbiausiomis nuostatomis pripažinti struktūrine reforma ir todėl neleis Lietuvai didinti biudžeto deficito bendra 250 mln. eurų suma?

Taip pat teiraujamasi, kaip Finansų ministerija siūlys elgtis Vyriausybei, jeigu dėl šių pataisų Europos Komisija neleis didinti biudžeto deficito? Ar Finansų ministerija tokiu atveju siūlys Vyriausybei mažinti nacionaliniame biudžete numatytas išlaidas (jeigu taip – tai kokias?), ar siūlys Vyriausybei nepaisyti Europos Komisijos reikalavimų dėl biudžeto deficito sumažinimo ir tokiu būdu sukels grėsmę Lietuvos reputacijai tarptautinėse finansų rinkose su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis?

Kitos aktualijos

TS-LKD
2024.03.03

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą
Skaityti daugiau
TS-LKD
2024.01.25

TS-LKD veiksmų planas: Daugiau galimybių apginti Lietuvą

TS-LKD veiksmų planas: Daugiau galimybių apginti Lietuvą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų