2018.12.06

„Antikorupcijos dienos išvakarėse išgirskime žmones, kurie keičia Lietuvą“

„Antikorupcijos dienos išvakarėse išgirskime žmones, kurie keičia Lietuvą“

Artėjančios Tarptautinės antikorupcijos dienos proga gruodžio 7 d., penktadienį, 11 val. Seime rengiama spaudos konferencija siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į netrukus įsigaliosiančią naują tvarką, kuri užtikrins apsaugą apie įstatymų pažeidimus ir korupciją pranešusiems piliečiams.

Spaudos konferencijoje dalyvaus žmonės, parodę pilietišką drąsą ir paviešinę grubius įstatymų pažeidimus savo darbovietėse ir kitose institucijose. Jų veiksmai lėmė realius pokyčius valstybėje – kova su korupcija ir kitais įstatymų pažeidimais tapo veiksmingesnė, visuomenė –  nepakantesnė įvairioms korupcijos apraiškoms.

Garsiai nuskambėjo istorija apie atlyginimus vokeliuose, kurią atskleidė Krekenavos gyventoja Dalia BudrevičienėRasa Kazėnienė paviešino viešųjų pirkimų įstatymų pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje, Ignas Šalnaitis atskleidė korupcijos schemas Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre,Darius Povilaitis paviešino e.sveikatos spragas. Visos šios istorijos, pasak renginio iniciatorės Seimo narės Agnės Bilotaitės, parodė, kad pažeidimus paviešinę asmenys nėra aktyviai ginami valstybės, todėl žmonės nesijaučia saugūs. Parlamentarės teigimu, šių žmonių pademonstruota valia ir nulėmė tai, kad Pranešėjų apsaugos įstatymas po dešimties metų pastangų pagaliau buvo priimtas. Jis įsigalios nuo 1919 m. sausio 1 dienos.

Darbo grupės, rengusios įstatymą, pirmininkė A. Bilotaitė neabejoja, kad įsigaliojus įstatymui, kova su korupcija ir kitais įstatymų pažeidimais Lietuvoje taps daug efektyvesnė nei iki šiol.

 „Šiandien turime pripažinti, kad korupcijos apraiškų savo darbovietėje pastebi labai daug žmonių, tačiau pranešti apie tai vis dar vengia. Pranešęs žmogus iškart tampa pažeidžiamas, nes iki šiol nebuvo veiksmingos sistemos, kuri tokį žmogų apsaugotų ir skatintų. Nuo sausio visi pranešę apie korupciją ir kitus įstatymų pažeidimus įgyja legalų ginklą kare su įstatymų pažeidėjais. Kad tai yra karas, parodė visiems mums gerai žinomos istorijos, kurias paviešino šalies žiniasklaida. Dalia, Rasa, Ignas ir Darius tapo aukomis, nes buvo ir tebėra persekiojami, vyksta teisminiai procesai, kenčia jie patys ir jų šeimos. Būtent šie žmonės yra pilietiškos visuomenės pagrindas, pavyzdys, kokie turėtume būti visi“, – teigia A. Bilotaitė.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti