2017.12.05

Artėjant Lietuvos šimtmečiui – atminimo simbolis A.Ramanauskui-Vanagui

Šiandien Kaune prie Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklinio akmens buvo iškelta Lietuvos trispalvė, taip įgyvendinant TS-LKD idėją pagerbti ir atminti šį šalies didvyrį.

Šiandien Kaune prie Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklinio akmens buvo iškelta Lietuvos trispalvė, taip įgyvendinant Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) idėją pagerbti ir atminti šį šalies didvyrį. Vėliavos iškėlimo ceremonijoje dalyvavo ir Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, A. Ramanausko-Vanago dukra.

Kauno TS-LKD skyrių sueigos pirmininko pavaduotojos Andrijanos Filinaitės teigimu,  siekiant visapusiško sumanymo įgyvendinimo, dėl idėjos palaikymo, vėliavos priežiūros ir apšvietimo buvo kreiptasi į atsakingas institucijas.

Laisvės kovų komisijos pirmininko pavaduotoja, Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė lapkričio pradžioje susitiko su Kauno kolegijos ir Kauno miesto savivaldybės atstovais, siekiant sudaryti galimybes įrengti 6 metrų vėliavos stiebą su nuolat plevėsuojančia Lietuvos valstybės vėliava. Partizanų vado atminimo pagerbimui pritarė ir prie simbolinės akcijos prisidėjo aštuoniolika Seimo TS-LKD frakcijos narių. „Plevėsuojanti vėliava nuolat primintų apie Lietuvos laisvės kovas ir jų didvyrius. Neabejoju, kad Lietuvos Šimtmetis bus pasitinkamas su šia simboline dovana ir atminimo įprasminimu”, – tada teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Prie akcijos prisidėjusi Kauno miesto savivaldybė pasirūpino vietos ir vėliavos apšvietimu, tuo tarpu Kauno kolegija, kurios naudojamoje žemėje yra paminklas A. Ramanauskui-Vanagui, iš esmės palaikė vėliavos stiebo įrengimo sumanymą ir pritarė vėliavos stiebo įrengimui.

„Džiaugiuosi, kad ši graži Lietuvos didvyrio atminimo idėja virto realybe. Norėčiau pasidžiaugti ir padėkoti visiems prisidėjusiems: šis sumanymas – tai tik dar vienas įrodymas kokie vieningi mes galime būti. Akivaizdu, kad ši vieta tapo dar labiau matoma ir juntama miesto kontekste, ji – mūsų tapatybės ir neatsiejamos istorijos dalis. Tikiu, kad tokios vietos ilgainiui taps pavyzdžiu kaip ir kokiu būdu galima pažinti savo šalies ir ją kūrusių, dėl jos kovojusių žmonių istoriją“, – sakė A. Filinaitė.

/3 1

Kitos aktualijos

2019.12.11

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti