2017.12.05

Artėjant Lietuvos šimtmečiui – atminimo simbolis A.Ramanauskui-Vanagui

Šiandien Kaune prie Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklinio akmens buvo iškelta Lietuvos trispalvė, taip įgyvendinant TS-LKD idėją pagerbti ir atminti šį šalies didvyrį.

Šiandien Kaune prie Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklinio akmens buvo iškelta Lietuvos trispalvė, taip įgyvendinant Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) idėją pagerbti ir atminti šį šalies didvyrį. Vėliavos iškėlimo ceremonijoje dalyvavo ir Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, A. Ramanausko-Vanago dukra.

Kauno TS-LKD skyrių sueigos pirmininko pavaduotojos Andrijanos Filinaitės teigimu,  siekiant visapusiško sumanymo įgyvendinimo, dėl idėjos palaikymo, vėliavos priežiūros ir apšvietimo buvo kreiptasi į atsakingas institucijas.

Laisvės kovų komisijos pirmininko pavaduotoja, Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė lapkričio pradžioje susitiko su Kauno kolegijos ir Kauno miesto savivaldybės atstovais, siekiant sudaryti galimybes įrengti 6 metrų vėliavos stiebą su nuolat plevėsuojančia Lietuvos valstybės vėliava. Partizanų vado atminimo pagerbimui pritarė ir prie simbolinės akcijos prisidėjo aštuoniolika Seimo TS-LKD frakcijos narių. „Plevėsuojanti vėliava nuolat primintų apie Lietuvos laisvės kovas ir jų didvyrius. Neabejoju, kad Lietuvos Šimtmetis bus pasitinkamas su šia simboline dovana ir atminimo įprasminimu”, – tada teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Prie akcijos prisidėjusi Kauno miesto savivaldybė pasirūpino vietos ir vėliavos apšvietimu, tuo tarpu Kauno kolegija, kurios naudojamoje žemėje yra paminklas A. Ramanauskui-Vanagui, iš esmės palaikė vėliavos stiebo įrengimo sumanymą ir pritarė vėliavos stiebo įrengimui.

„Džiaugiuosi, kad ši graži Lietuvos didvyrio atminimo idėja virto realybe. Norėčiau pasidžiaugti ir padėkoti visiems prisidėjusiems: šis sumanymas – tai tik dar vienas įrodymas kokie vieningi mes galime būti. Akivaizdu, kad ši vieta tapo dar labiau matoma ir juntama miesto kontekste, ji – mūsų tapatybės ir neatsiejamos istorijos dalis. Tikiu, kad tokios vietos ilgainiui taps pavyzdžiu kaip ir kokiu būdu galima pažinti savo šalies ir ją kūrusių, dėl jos kovojusių žmonių istoriją“, – sakė A. Filinaitė.

/3 1

Kitos aktualijos

2019.08.22

Kas būna, kai STT agentai išlaužia ne tas duris

Kas būna, kai STT agentai išlaužia ne tas duris
Skaityti daugiau
2019.08.22

Iš Vokietijos-Lietuvos viršūnių

Iš Vokietijos-Lietuvos viršūnių
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti