2018.04.11

„AviaAM Leasing“ ir AB „Avia Solutions Group“ siūloma įtraukti į NATO partnerių nepatikimų tiekėjų sąrašus

„AviaAM Leasing“ ir AB „Avia Solutions Group“ siūloma įtraukti į NATO partnerių nepatikimų tiekėjų sąrašus.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir nariai Rasa Juknevičienė, Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) dėl siūlymo įtraukti AB „AviaAM Leasing“ ir AB „Avia Solutions Group“ į nacionalinius NATO partnerių nepatikimų tiekėjų sąrašus.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, jog nuo 2016-ųjų spalio iki 2018-ųjų vasario penki lėktuvai, priklausantys Lietuvoje registruotos bendrovės „AviaAM Leasing“ antrinėms įmonėms, buvo išnuomoti Ukrainoje esančioms kompanijoms „Khors“ ir „Dart“ . „Khors“ visą tą laikotarpį buvo įtraukta į JAV vyriausybės „juodąjį sąrašą“, o „Dart“ jame figūravo dalį laiko dėl savo vaidmens prisidedant prie orlaivių „Airbus“ ir „Boeing“ eksporto Sirijos oro bendrovėms, nepaisant draudimo tai daryti. Pasak paskelbtos informacijos, orlaiviai buvo naudojami Rusijos kariuomenės samdinių transportavimui į Siriją paremti Bašaro al-Assado režimo pajėgas kovoje su sukilėliais.

„Nors bendrovės atstovai neigia šią informaciją, mūsų įsitikinimu, paviešinti faktai turi būti patikrinti atsakingų institucijų, kurios turėtų nustatyti, ar nėra bendradarbiaujama su sankcionuojamais juridiniais ir fiziniais asmenimis, padedant jiems apeiti tarptautines sankcijas“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūnas  G. Landsbergis.

Pažymėtina, jog verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojama įmonė nuomos, valdymo ir prekybos bendrovė „AviaAM Leasing“ yra susijusi su AB „Avia Solutions Group“. Lietuviško kapitalo aviacijos įmonių grupės „Avia Solutions Group“ dukterinės įmonės galimai siejamos su Kremliaus aplinka, įskaitant Rusijos Federacijos gynybos pramonę, JAV sankcionuojamus asmenis ir finansines institucijas.

„Tokių įmonių atitikimas nacionalinio saugumo interesams jau kurį laiką kelia rimtų abejonių. Dėl to kovo pradžioje buvo kreiptasi į Ministrą Pirmininką su raginimu įpareigoti atsakingas institucijas patikrinti minėtas įmonių sąsajas ir jas įvertinti nacionalinio saugumo interesų požiūriu, – pažymėjo R. Juknevičienė.

Parlamentarai prašo įvertinti paviešintą informaciją ir patikrinti bendrovės „AviaAM Leasing“ bei su ja susijusių antrinių įmonių veiklą dėl tarptautinių sankcijų režimo laikymosi ir Lietuvos nacionalinio saugumo interesų. Taip pat siūloma, informacijai pasitvirtinus, įtraukti AB „AviaAM Leasing“, AB „Avia Solutions Group“ bei susijusias įmones į nepatikimų tiekėjų sąrašą ir pasidalinti duomenimis apie šias įmones su NATO partneriais, rekomenduojant jiems įtraukti įmones į nacionalinius nepatikimų tiekėjų sąrašus.

Pasak L. Kasčiūno, jeigu pasitvirtintų AB „Avia Solutions Group“ priklausančių įmonių veiklos nesuderinamumas su šalies nacionaliniu saugumu, valstybės institucijos ir įmonės turėtų nutraukti su jomis sudarytas sutartis ir ieškoti kriterijus atitinkančių paslaugų tiekėjų, taip pat duomenimis pasidalinti su NATO partneriais, juos įspėjant apie galimas rizikas.

„Nacionalinio saugumo interesų neatitinkančioms įmonėms turi būti užkirsta bet kokia galimybė ne tik prieiti prie strateginės infrastruktūros ir informacijos, bet ir gauti finansinę naudą iš valstybės“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.

Kitos aktualijos

2019.12.11

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti