2016.04.29

„Būtina techninėmis priemonėmis riboti elektros patekimą iš Astravo AE“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ pažymėjo, jog po susitikimo Briuselyje su Europos Komisijos atstovais toliau ieškoma galimybių, kaip stabdyti Lietuvai itin grėsmingą projektą – Astravo atominės elektrinės statybas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ pažymėjo, jog po susitikimo Briuselyje su Europos Komisijos atstovais toliau ieškoma galimybių, kaip stabdyti Lietuvai itin grėsmingą projektą – Astravo atominės elektrinės statybas.

„Aš manau, kad dar turime galimybių. Pirmiausiai, mes turime aiškiai apsispręsti Lietuvoje. Džiaugiuosi, jog TS-LKD ir pagrindinės opozicinės partijos turi bendrą viziją – panaudojus technines priemones riboti elektros energijos patekimą iš Baltarusijos. Tai būtų pirmasis žingsnis siekiant stabdyti Astravo atominės elektrinės statybas“, – komentavo G. Landsbergis.

„Tačiau tenka su liūdesiu pripažinti, kad Europos institucijos, deja, tik dabar įsitraukia į visą procesą ir skėsčiodamos rankomis sako, kad tiesiogiai Baltarusijai nieko padaryti negali. Juolab reikia priminti, jog prieš keletą mėnesių Baltarusijai buvo panaikintos paskutinės sankcijos, už kurių panaikinimą pasisakė ir Lietuva. Deja, tai buvo bene paskutinis svertas, kuriuo pasinaudodama ES galėjo daryti įtaką: stabdyti Astravo AE arba bent jau užtikrinti, kad ji būtų statoma su mūsų priežiūra. Šiandien svarbiausias Europos Sąjungos instrumentas, kurį gali panaudoti institucijos – greitesnė desinchronizacija nuo rusiško, sovietinio BRELL tinklo. O papildomos linijos statymas į Lenkiją būtų bene esminis projektas, kurį Europos Sąjunga galėtų remti ir finansuoti, kad mes prisijungtume prie europinio elektros tinklo. Tada akivaizdu, kad baltarusiai su savo atominiu monstru eksportuoti elektros į Europą nebegalėtų arba tai būtų nepaprastai sunku. Šios sąlygos būtų didžiausias stabdis nesaugiai atominei elektrinei“, – tęsė jis.

Europarlamentaras taip pat pakomentavo neseniai pristatytą TS-LKD ekonominio stabilumo planą Lietuvai ir teigė, jog ši strategija visiškai reali ir įgyvendinama, siekiant užtikrinti geresnį visuomenės gyvenimą ir šalies ekonominę plėtrą.

„Mes kalbame apie tai, kad valdžia gali sudaryti sąlygas atsirasti naujoms, gerai apmokamoms darbo vietoms. Tada seka logiška išvada, jog vidutinis atlyginimas Lietuvoje kils. Mes kalbame, kad vidutinis atlyginimas per ketverius ar penkerius metus pakils iki 1250€ popieriuje. Mūsų padaryta analizė remiasi ekonomistų ir finansų specialistų atliktais tyrimais ir skaičiavimais, kurioje aiškiai pateikta, ką reikia padaryti šiandien, kad žmonės turėtų daugiau darbo, gerai apmokamo darbo ir tai leistų tikėtis geresnio atlyginimo. Tai nėra tik tušti pažadai, tai – realus planas“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Aptardamas naujausius visuomenės apklausų duomenis, TS-LKD pirmininkas teigė, jog reitingai nebūtinai tiksliai atspindi rinkėjų poziciją, tačiau dėl naujausių duomenų jokių nuogąstavimų nebūta.

„Mūsų partijos situacija išlieka nebloga. Vieni tyrimai rodo, kad mūsų reitingai kyla, kiti rodo, jog pozicija išlieka stabili paklaidos ribose. Jokio nuogąstavimo nėra, juolab, jog turime istorinę patirtį ir matome, kaip anksčiau mums sekėsi prieš rinkimus, kad ir tuos pačius Europos Parlamento. Reitingai kalbėjo apie prastą pasirodymą, bet taip atsitiko, kad po rinkimų buvome pirmieji. Mes turime ištikimus rinkėjus, stengiamės pritraukti naujų, turime aiškų planą ir strategiją“, – sakė G. Landsbergis.

 

Visą interviu su TS-LKD partijos pirmininku G. Landsbergiu galite peržiūrėti čia:
http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2016/04/29/opozicija/57210

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti