2017.03.10

Dėl galimai supainiotų tėvo ir sūnaus Sinkevičių interesų kreiptasi į VTEK ir Antikorupcijos komisiją

Dėl galimai supainiotų tėvo ir sūnaus Sinkevičių interesų Seimo narės Ingrida Šimonytė ir Agnė Bilotaitė kreipėsi į VTEK ir Seimo Antikorupcijos komisiją.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės bei  Seimo Antikorupcijos komisijos narės Ingrida Šimonytė ir Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją dėl ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus ir jo tėvo, buvusio susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus galimai supainiotų viešųjų ir privačių interesų.

Kreipimesi Seimo narės prašo išsiaiškinti, kas mokėjo už įtakingų socialdemokratų, tėvo ir sūnaus Sinkevičių medžioklę ir ar nebuvo supainioti viešieji ir privatūs interesai. „Paskelbta informacija apie politikų ir tam tikrų verslo grupių atstovų nuolatinį bendravimą medžioklėse neprideda skaidrumo šių politikų veiklai ir kelia pernelyg rimtų klausimų, kad jie galėtų likti neatsakyti. Pirmiausia, neaišku, kas dengia tokių pramogų organizavimo išlaidas, ir ar politikai negauna nedeklaruotų dovanų. Tačiau dar svarbiau, kad visuomenė nežino, jog dėl tokių bendrų hobių yra daug erdvės interesų konfliktui, tad jo grėsmė turėtų būti deklaruota. Be to, kaistant aistroms dėl urėdijų reformos, reikia atsakymo, ar šis pasipriešinimas pokyčiams nėra „sumedžiotas“ kur nors užkulisiuose“, – teigė I. Šimonytė.

Seimo narės taip pat kreipsis į Antikorupcijos komisiją prašydamos išsiaiškinti,  kokios komercinės medžioklės buvo organizuojamos 2015-2016 m. laikotarpiu, kas jose dalyvavo bei kas už jas mokėjo.

„Kai įtarimai dėl galimų neskaidrių ryšių pakimba virš ministro galvos, turi būti atsakyta į visus klausimus kuo greičiau – aiškiai ir atvirai, nes kiekviena tokia žinia didina nepasitikėjimą visa Vyriausybe ir jos veikla“, – įsitikinusi A. Bilotaitė.

Primename, jog žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie tėvo ir sūnaus Sinkevičių medžioklę, už kurią, įtariama, sumokėjo verslininkas Darius Nedzinskas ir dar vienos kelininkų įmonės – „Fegda“ – generalinis direktorius Arvydas Gribulis, M. Sinkevičius galimai pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 6 straipsnio 7 punktą, nedeklaruodamas savo asmeninio ryšio su įtakingais verslininkais, dėl ko galėjo kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas. Taip pat pagal tame pačiame straipsnyje pateikiamą informaciją ministras galimai nemokėjo už medžioklę ir to, kaip numato minėto įstatymo 6 straipsnio 5 punktas, kaip dovanos nedeklaravo.

Kitos aktualijos

2019.12.11

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti