2017.04.27

Dėl galimo A. Skardžiaus interesų konflikto kreiptasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją

A. Skardžiaus sutuoktinė nuomoja žemę Tado Navicko valdomai įmonei UAB „Šilalės vėjo elektra“, o A.Skardžius aktyviai dalyvauja Energetikos komisijos veikloje bei diskusijose dėl rengiamų Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisų.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Agnė Bilotaitė ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkę Ritą Tamošunienę dėl galimo Seimo nario Artūro Skardžiaus interesų konflikto.

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Seimo nario A. Skardžiaus sutuoktinė nuomoja žemę Tado Navicko valdomai įmonei UAB „Šilalės vėjo elektra“. Ši bendrovė minėtame sklype 2011 metais yra gavusi leidimą plėtoti 14 MW galios vėjo elektrinių parką. T. Navickas taip pat vadovauja UAB „4energia“ grupei, kuri įgyvendina daugiau su vėjo energetika susijusių projektų.

Seimo narys A. Skardžius dalyvavo darbo grupėje, kuri rengė 2011 metais priimtą Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą, kuriame, be kita ko, numatoma valstybės parama vėjo energetikai. Šio Seimo kadencijoje A.Skardžius aktyviai dalyvauja  Energetikos komisijos veikloje bei diskusijose dėl rengiamų Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisų.

Kreipimesi klausiama, ar minėtos aplinkybės gali būti vertinamos, kaip interesų konfliktas? Domimasi, ar Komisija yra nagrinėjusi A. Skardžiaus interesų deklaraciją, taip pat, ar buvo teiktos rašytinės rekomendacijos, kaip išvengti interesų konflikto, susijusio su vėjo energetikos klausimų svarstymu Seime ir ar jis šių rekomendacijų laikosi?

„Viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie klausimų keliančias aplinkybes, kuomet A. Skardžius galimai painioja viešuosius ir privačiuosius interesus, mat jo žmona nuomoja sklypą vėjo jėgainių įmonei, o tuo tarpu pats Seimo narys dirba prie atsinaujinančių išteklių įstatymo projekto priėmimo, nedaro garbės nei Seimo nariui asmeniškai, nei pačiam Seimui, kaip institucijai. Taip pat diskredituojamas ir rinkėjų pasitikėjimas. Lauksime Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo dėl A. Skardžiaus veiklos, nes kyla abejonių dėl supainiotų interesų“, – teigė A. Bilotaitė.

Kitos aktualijos

2020.01.20

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą
Skaityti daugiau
2020.01.20

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti