A. Kubilius
R. Juknevičienė
2020.05.13

EP sesijoje parlamentarai diskutuos apie ekonomikos atkūrimo po pandemijos planą, kontaktų atsekimo programėles

EP sesijoje parlamentarai diskutuos apie ekonomikos atkūrimo po pandemijos planą, kontaktų atsekimo programėles

Europos liaudies frakcijos (ELP) delegacijos nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė dalyvaus nuo trečiadienio iki penktadienio truksiančioje Europos Parlamento (EP) sesijoje, kurioje bus aptariami  naujausi Komisijos pasiūlymai dėl 2021–2027 m. daugiamečio ES biudžeto. Be to, bus balsuojama dėl rezoliucijos šia tema.

Europarlamentarų teigimu, didžiausia parlamentinė ELP frakcija ketina vetuoti daugiametį ES biudžetą, jeigu Europos kelių milijardų apimties Atkūrimo planas, skirtas kovoti su koronaviruso pandemijos padariniais, bus sudarytas be Parlamento priežiūros ir kontrolės.

„Frakcija sutiks paremti biudžetą tik tuo atveju, jei bus gerbiami šie esminiai kriterijai siūlant daugiametį biudžetą ir Atkūrimo planą. Vienas iš kriterijų – Atkūrimo po pandemijos planas turi būti visiškai susijęs su daugiamečiu Europos Sąjungos biudžetu“, – teigia ELP frakcijos delegacijos Lietuvoje vadovas A. Kubilius.

Ketvirtadienį įvyks diskusija dėl kontaktų atsekimo programėlių, skirtų atvaizduoti, stebėti ir mažinti koronaviruso plitimą, naudojimo. Europos liaudies frakcija pabrėžia, kad saugumo ir fundamentalios teisės į privatumą principai neprieštarauja vienas kitam, tad COVID-19 atsekimo programėlių, skirtų kovai su pandemija, kūrimas turi neprieštarauti ES duomenų apsaugos teisės aktams.

Taip pat parlamentarai diskutuos dėl vakcinos, skirtos kovai su COVID-19. ELP frakcija laikosi nuomonės, kad siekiant sukurti, ištestuoti ir patvirtinti  vakciną, reikalingas tarptautinis bendradarbiavimas. Sukūrus vakciną, ji turėtų būti prieinama kuo greičiau visiems, remiantis medicininiais kriterijais.

„ES pastangos, kad kuo greičiau atsirastų kokybiška vakcina, yra itin matomos ir svarbios. Manau, kad Lietuvos Vyriausybė, telkiant lėšas šiam svarbiam tikslui, galėjo prisidėti daugiau“, – teigia EP narė R. Juknevičienė.

Parlamente taip pat bus balsuojama dėl makro-finansinės paramos plėtros ir kaimynystės partneriams Covid-19 pandemijos kontekste. Siūloma suteikti paramą 10 valstybių (Albanijai, Bosnijai Hercegovinai, Juodkalnijai, Sakartvelui, Ukrainai, kt.), kurios apimtis – 3 mlrd. eurų.

Trečiadienį EP nariai balsuos dėl visai ES skirtų pakartotinio vandens naudojimo standartų. Jų tikslas – skatinti išvalyto nuotekų vandens naudojimą drėkinimui žemės ūkyje ir padėti sumažinti vandens trūkumą.

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti