2016.11.29

„Europai reikalinga sėkminga Ukraina“

R. Juknevičienės kalba Tiger konferencijoje, Kijeve.

Šiandien Seimo narė Rasa Juknevičienė dalyvavo 5-ojoje Tiger Konferencijoje, Kijeve ir skaitė pranešimą. Savo kalboje parlamentarė akcentavo Ukrainos svarbą Europai, kaip kovos prieš Kremliaus politiką simbolio.

 „Europai reikalinga sėkminga Ukraina, jei nenorime agresyvios Rusijos imperijos šalia. Suformuota nuomonė, kad tik Ukrainai reikia Europos, bet Europai ji lyg ir nereikalinga. Tačiau yra kitaip. Europai, jei ji nori sustabdyti agresyvaus Kremliaus veržimąsi į kaimynų teritorijas, yra gyvybiškai būtina padėti Ukrainai tapti vakarietiška, demokratiška, išvalyta nuo korupcijos valstybe”, – sakė R. Juknevičienė.

„Nuo agresyvios Maskvos kunigaikštystės laikų, kai ji XV-XXI amžiais prisijungė  Rytines LDK žemes, Ukraina buvo ir tebėra kertiniu Rusijos imperijos akmeniu. Be Ukrainos neįmanoma ir Rusijos imperija. Nesvarbu, kokia ta imperija būtų: caro, bolševikų ar valdoma KGB, kaip yra dabar. Todėl, jei demokratinė Europa nenori gyventi šalia agresyvios, pavojingos, nenuspėjamos Rusijos, turi suprasti, kokia svarbi yra Ukraina visai Europai ir mūsų visų ateičiai.

Vienintelis būdas pagelbėti Rusijai – Ukrainos sėkmė. Tačiau tam visų pirma reikia, kad Europos politikos lyderiai suvoktų dabartinio Kremliaus tikslus ir padėties rimtumą.

Akivaizdu, kad planas yra kur kas rimtesnis, nei vien tik Krymo aneksavimas ar ataka prieš Baltijos valstybes. Reikia sudaužyti Vakarų demokratiją. Tik tada imperija su kleptokratiniu režimu jausis saugi.

Baltijos valstybėse, kurios yra NATO narės, jis taiko lygiai tokius pačius hibridinio karo metodus, kokius ir ne NATO valstybėms. Skverbiasi visur. Į politinius procesus taip pat. Tačiau nereikia manyti, kad yra kažkokie specialūs planai ir tikslai Baltijos valstybėms. Tai yra bendros Vakarų-Pietų krypties sudėtinė dalis. Ir Ukraina čia yra centrinė, esminė šalis, be kurios šitas imperijos kūrimo planas nebūtų įmanomas. Krymas – centrinis taškas, raktinė strateginė vieta.

Tik supratę Putino tikslus, mes suprasime, kokia turi būti mūsų politika. Supratimo Vakaruose  yra daug daugiau, nei buvo iki Krymo aneksijos. Ir tai labai gerai. Tačiau toli gražu ne tiek, kiek reiktų.  O reikia dar daug ko.

Visų pirma, suprasti, jog Putinas ims tiek, kiek jam leis. Tai parodė ne tik Krymo aneksija, bet ir Rusijos karinių bazių su A2/AD pajėgumais įtvirtinimas Sirijoje.

Ne kova su teroristais yra Kremliaus tikslas, o karinis įsitvirtinimas Artimuosiuose Rytuose.  Rusijos sulaikymas yra vienintelė teisinga Europos ir JAV strategija šiandien. Ukraina šioje strategijoje turi užimti vieną svarbiausių vaidmenų. Jos išvalymas nuo korupcijos, demokratijos įtvirtinimas, narystė NATO ir ES. Visi kiti pusiau keliai neduos vaisių“, – kalbėjo R. Juknevičienė

Tiger konferenciją Kijeve organizuoja „Kyiv Post“. Konferencija suburbia įtakingus Ukrainos ir tarptautinius ekspertus, sprendimų priėmėjus, verslo ir pilietinės visuomenės atstovus.

Kitos aktualijos

2020.02.21

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis
Skaityti daugiau
2020.02.21

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti