Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Suvažiavime vienbalsiai priimta deklaracija „Tikime Europa“, kurioje siekiama prisidėti prie nuoseklios Europos Sąjungos (ES) raidos, tikėjimą Europa paverčiant racionaliais pasiūlymais, kokios pozicijos dėl Bendrijos ateities turėtų laikytis ne tik TS-LKD, bet ir Lietuva.

Deklaracijoje pabrėžiamas konsoliduotos ES politikos poreikis, kadangi laikydamasi su jos lyderėmis – Vokietija ir Prancūzija, Lietuva užsitikrina geopolitinį saugumą. Taip pat primenama, jog nuo 1990 m. Lietuva pozityviausius pokyčius įgyvendino būtent tose srityse, kuriose remtasi vakarietišku pavyzdžiu. Teigiama, jog tik gerai apgalvota plėtra, laikantis subsidiarumo principo, padės spartesniam socialinės-ekonominės gerovės užtikrinimui šalyse.

„Nuo pat nepriklausomybės pradžios TS-LKD atliko lemiamą vaidmenį ir padėjo didžiausias pastangas, kad Lietuva įsijungtų į politinio ir ekonominio bendradarbiavimo bendriją – Europos Sąjungą ir į transatlantinę saugumo sandraugą – NATO. Pastaruoju metu Sąjungai kylant vis daugiau iššūkių, vyksta intensyvi diskusija dėl ateities, todėl nepaprastai svarbu aktyviai dalyvauti tolesniame ES ir žemyno likimo formavime. Džiaugiuosi, kad pavyko šią rezoliuciją priimti vieningai, taip dar kartą patvirtinant, kokią Europos viziją mato Tėvynės Sąjunga“, – teigė TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis.

Deklaracijoje taip pat atkreipiamas dėmesys į mažėjančius finansinius ES resursus ir didėjantį atotrūkį tarp lūkesčių ir galimybių, todėl raginama drąsiai pasisakyti už didesnį ES biudžetą. Taip pat kalbama apie naują Daugiametę finansinę perspektyvą ir būtiną sąsają tarp šalims teikiamos paramos ir jų sugebėjimo įgyvendinti reformas, kadangi pastaruoju metu naujų šalių narių sanglauda pastebimai lėtėja.

Dokumente nemažai dėmesio skiriama saugumo klausimams. Teigiama, jog Bendrijos plėtra yra svarbiausias minkštosios geopolitinės galios instrumentas ir tam, kad plėtra į Vakarų Balkanus, o ateityje ir į Rytus būtų sėkminga. Taip pat pabrėžiama, jog tiek Europa, tiek Lietuva siekia gerų santykių su Rusija, tačiau juos pasiekti bus galima tik Rusijai atsisakius agresyvios politikos, kaimyninių valstybių teritorijų okupacijos ir hibridinio karo su Vakarais.

Galų gale deklaracijoje kalbama apie europietiško solidarumo vertybę – Lietuva ir kitos Vidurio Europos valstybės prie Bendrijos prisijungė vedamos solidarumo. Europai išgyvenus didžiulius išbandymus, tikėtina, jų reikės išgyventi ir dar daugiau (tiek ES, tiek atskiriems regionams), todėl prisijungusi dėl solidarumo, Lietuva, negali pritarti jokiems atskirų valstybių veiksmams, kuriais silpninama europietiško solidarumo vertybė.

„Dabar, kai demokratijos ir laisvės erdvė pasaulyje traukiasi, Europos Sąjunga turi vėl aiškiai ir ryžtingai prisiimti šių vertybių gynimo vėliavą. Sveikindami solidarią ir principingą ES laikyseną dėl Rusijos, primename, jog vis dar didžiulė žmonijos dalis gyvena totalitarinių ir autoritarinių režimų priespaudoje, neturėdama esminių žmogaus ar politinių teisių. ES turi kryptingai naudotis jos galioje esančiais įtakos instrumentais, keldama ilgalaikį strateginį tikslą – plėsti laisvės ir demokratijos erdvę pasaulyje. Tokia Europa mes tikime ir tokios Bendrijos mes sieksime. Mes tikime Europa, nes tikime Lietuva“, – kalbėjo G. Landsbergis.

 

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti