2016.03.18

„Jei nerandame 6 mln. mokytojų atlyginimams, iš kur atsiras 400 mln. sumažinus PVM?“

Penktadienio „Žinių radijo“ interviu laidai „Opozicija“ Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis pažymėjo, jog Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius turėtų aiškiai pasakyti, iš kur bus paimti apie 400 mln. eurų, kurių prireiks padengti atsirasiančiai valstybės biudžeto skylei sumažinus pridėtinės vertės mokestį (PVM), kai nesugebama rasti net 6 mln. eurų mokytojų atlyginimams padidinti.

Penktadienio „Žinių radijo“ interviu laidai „Opozicija“ Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis pažymėjo, jog Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius turėtų aiškiai pasakyti, iš kur bus paimti apie 400 mln. eurų, kurių prireiks padengti atsirasiančiai valstybės biudžeto skylei sumažinus pridėtinės vertės mokestį (PVM), kai nesugebama rasti net 6 mln. eurų mokytojų atlyginimams padidinti. Taip jis komentavo vakar valdančiųjų Seime pateiktus siūlymus mažinti PVM kai kuriems maisto produktams bei premjero A.Butkevičiaus pareiškimą, kad, jo asmenine nuomone, PVM reikėtų mažinti apskritai.

„Tai šiek tiek kvepia priešrinkiminiu populizmu“, – teigė G. Landsbergis.

Jis taip pat kalbėjo apie Aplinkos ministro K. Trečioko sprendimą neatsistatydinti, nors didžiajai daliai visuomenės akivaizdus ministro melas.

„Tenka apgailestauti, tačiau dėl Aplinkos ministro K.Trečioko viskas yra aišku. Ministras akivaizdžiai apsimelavęs, manau, kad tai aišku didžiajai daliai Lietuvos. Panašu, kad premjeras yra vis dar aktyvioje rezistencijoje, nenori pripažinti to, kas parašyta juodu ant balto“, – sakė G. Landsbergis.

Pasak jo, vyriausybės vadovas mulkina visuomenę, bandydamas išsisukti nuo paprasčiausio tiesaus atsakymo.

„Jeigu ministras privačiuose pokalbiuose kalba apie tai, kad pasižiūrės, kaip nutarimai turi būti greičiau įvykdomi, kokios ten „zadanijos“ turi būti įgyvendintos, o vėliau Antikorupcijos komisijoje aiškina, kad jokių „zadanijų“ nebuvo ir tai yra akivaizdus melas, bet premjeras to nemato“, – kalbėjo TS-LKD pirmininkas.

Jis taip pat pažymėjo, kad jei ministras K. Trečiokas bei premjeras A. Butkevičius vadovautųsi sąžiningumo ir garbingumo vertybėmis, jie turėjo pasitraukti iš užimamų pareigų.

Interviu G. Landsbergis taip pat atkreipė dėmesį į neseniai pasirodžiusias Europos Komisijos ir EBPO ataskaitas, kuriose išvardinta nemažai problemų, su kuriomis susiduria Lietuva.

„Tai ir prastas mokesčių surinkimas, ir siaubinga švietimo padėtis, ir daugybė kitų reiškinių, kurie buvo nespręsti visus šiuos ketverius metus, todėl mes galime sakyti, kad išties tie ketveri metai yra prarasti“, –  teigė G.Landsbergis.

Visą interviu galima išklausyti paspaudus šią nuorodą: http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2016/03/18/opozicija/55708

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti