2018.05.30

G. Landsbergis ragina užkirsti kelią Rusijai piktnaudžiauti „Interpolo“ sistema persekiojant Kremliaus kritikus

G. Landsbergis ragina užkirsti kelią Rusijai piktnaudžiauti „Interpolo“ sistema persekiojant Kremliaus kritikus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į tarptautinę bendruomenę, ragindamas iš tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos „Interpolas“ informacinės sistemos nedelsiant pašalinti bet kokius Rusijos prašymus imtis veiksmų dėl žinomo Kremliaus kritiko Bill‘o Browder‘io.

Reaguodamas į šiandien Ispanijoje įvykusį Bill’o Browder’io sulaikymą ir sveikindamas po to sekusį greitą jo paleidimą, TS-LKD pirmininkas išreiškė susirūpinimą, kad p. B. Browderis, aktyvus kovotojas prieš Kremliaus režimą ir  žmogaus teisių pažeidimus Rusijoje, buvo sulaikytas pagal Rusijos prašymą „Interpolui“.

„Bill‘as Browder‘is yra Rusijos demokratinių jėgų draugas. Jis yra Rusijos kalėjime mirusio Sergejaus Magnickio, išaiškinusio plataus masto pinigų plovimo korupcines Rusijos valdžios schemas, buvęs darbdavys ir Magnickio įstatymo propaguotojas, dėl šios savo veiklos tapęs asmeniniu Vladimiro Putino priešu, – rašoma G. Landsbergio pareiškime. – Tad nenuostabu, kad Rusijos valdžios atstovai nuolat siekia B. Browder‘io arešto ir ekstradicijos į Rusiją, šiam tikslui bandydami panaudoti tarptautinę „Interpolo“ sistemą. Šokiruoja tai, kad nepaisant to, kad Browder’is yra akivaizdžiai persekiojamas dėl politinių motyvų ir Rusijos pateikti arešto orderiai dėl šios priežasties ne kartą buvo atmesti, areštas galų gale vis tiek buvo įvykdytas ir Kremliaus planas beveik pavyko. Laimei, klaida buvo skubiai ištaisyta“.

TS-LKD ragina „Interpolą“ nedelsiant iš savo informacinės sistemos išimti bet kokius Rusijos reikalavimus, nukreiptus prieš p. Bill‘ą Browder‘į, peržiūrėti teisinį reguliavimą ir taisykles tam, kad būtų užkirstas kelias Rusijos ir kitų nedemokratinių valstybių politiškai motyvuotiems arešto prašymams, bei imtis kitų priemonių, kad „Interpolo“ sistema nebūtų naudojama politiniam susidorojimui prieš Kremliaus režimo kritikus.

„Tarptautinė demokratinė bendruomenė privalo užtikrinti, kad nepasikartotų B. Browder’io ir kiti panašūs atvejai, kai siekiant užčiaupti kritikos balsą, Rusijos režimas persekioja asmenis naudojantis tarptautinio policijos ir teisėsaugos bendradarbiavimo sistema, – sakoma TS-LKD pareiškime. – Kviečiame visas demokratines valstybes kaip įmanoma greičiau priimti Magnickio įstatymą, užšaldant sąskaitas asmenims, kurie kaltinami žmogaus teisių pažeidimais ir korupcija, taip pat pritaikyti ribojančias priemones prieš su Kremliumi susijusius oligarchus ir jų verslą“.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti