2016.02.25

Vyriausybės atstovai skleidžia klaidingą informaciją apie derybas su pedagogais

Šiandien surengtame Seimo TS-LKD frakcijos atstovų susitikime su švietimo profesinių sąjungų vadovais ir atstovais pastarieji pabrėžė, kad premjeras skelbdamas apie pasiektus susitarimus su profsąjungomis sako netiesą.

 

„Atlyginimų padidinimas yra tik vienas iš reikalavimų ir atsiradęs tik todėl, kad mokytojų atlyginimai greitai bus mažesni už minimalią mėnesio algą. O pedagogų atlyginimų vidurkį statistikoje gerokai pakelia įskaičiuojami mokyklų vadovų atlyginimai“, – tvirtino susitikime dalyvavę Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Susitikime taip pat pabrėžta, kad šiuo metu vyksta derybos dėl pedagogų streiko atidėjimo, nesprendžiant esminių švietimo sistemos problemų: ugdymo kokybės sąlygų gerinimo, finansavimo modelio keitimo ir kitų. Tuo tarpu Vyriausybė visuomenei nori įrodyti, kad reikalaujama tik didesnių atlyginimų.

„Vyriausybės skleidžiama informacija iškreipia pedagogų streiko esmę ir supriešina visuomenę. Turime pripažinti, kad Lietuvos švietimo sistema kol kas toli gražu nėra konkurencinga pasaulyje. Todėl privalome išspręsti tiek trumpojo laikotarpio problemas, tokias, kaip mokytojų atlyginimai, tiek ir strategines: kokia apskritai yra mūsų valstybės švietimo sistemos ateities strategija, nes dabar sistema apimta chaoso“, – teigė G. Landsbergis.

Pasak TS-LKD partijos pirmininko, siekiant, kad mokytojo profesija taptų patrauklia ir prestižine, būtina užtikrinti nuoseklų mokytojų atlyginimų augimą. Šį tikslą pasiekti įmanoma įgyvendinus du sprendimus – nustačius, kad dabartinis vidurinio ugdymo pedagogų atlyginimų fondas nebūtų mažinamas žemiau esamos ribos (2016 m. finansavimo lygio) net ir mažėjant mokinių krepšelių skaičiui, o taip pat įvedus mokytojų atlyginimų indeksavimą pagal vidutinio šalies atlyginimo dydį.

Pedagogai atvirai piktinosi Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės elgesiu derybose, kai į derybas paskiriamas ministerijos vicekancleris, užsiimantis provokacijomis, visuomenės supriešinimu bei viešaisiais ryšiais. Profesinių sąjungų atstovai viešai pareiškė nepasitikėjimą Vyriausybės kanclerio pavaduotoju Rimantu Vaitkumi.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti