G. Landsbergis
L. Kasčiūnas
2020.04.08

Įbaugintam medicinos įstaigų personalui siūloma sukurti nepriklausomą pasitikėjimo liniją

Įbaugintam medicinos įstaigų personalui siūloma sukurti nepriklausomą pasitikėjimo liniją

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Vyriausybę dėl koronaviruso sukeltos nevaldomos situacijos šalies gydymo įstaigose ir siūlo sukurti nepriklausomą pasitikėjimo liniją medikams.

Parlamentarai kreipimesi pažymi, jog nuolat didėjantys koronavirusine infekcija apsikrėtusių medicinos darbuotojų skaičiai – vien šiomis dienomis Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ligoninėse patvirtinti nauji gydytojų užsikrėtimo COVID-19 atvejai – bei kai kurių gydymo įstaigų vadovų dėl krizės atsiradęs personalo bauginimas, bandant nutildyti apie problemas kalbančius kolegas, yra netoleruotinas. Anot parlamentarų, lygiai taip pat netoleruotina, jog išsigandęs personalas yra priverstas pagalbos kreiptis į žiniasklaidą arba Seimo narius.

„Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, kai gydymo įstaigose dirbančiam medicinos ar kitam jiems talkinančiam personalui neužtikrinamos būtinos ir tinkamos asmens apsaugos priemonės, ligoninėse nesilaikoma infekcijų kontrolės bei higienos standartų ir dažnai vyrauja slėpimo bei persekiojimo už šių pavojingų faktų atskleidimą kultūra, o Lietuvos medikams dėl to kyla reikšminga grėsmė apsikrėsti itin sveikatai ir net gyvybei pavojinga koronavirusine infekcija, raginame Vyriausybę nedelsiant imtis skubių priemonių – viena jų galėtų tapti mūsų siūloma pasitikėjimo linija“, – pažymėjo opozicijos lyderis G. Landsbergis.

Kreipdamiesi į Premjerą Saulių Skvernelį parlamentarai siūlo sukurti specialią nuo gydymo įstaigų steigėjų nepriklausomą pasitikėjimo liniją, kuria tiek gydymo įstaigų personalas, tiek pacientai ar jų artimieji, nesibaiminant persekiojimo, galėtų pranešti apie minimus pažeidimus. Taip pat siūloma nustatyti, jog į šiuos pranešimus privaloma nedelsiant reaguoti, o apie nepriklausomais tyrimais nustatytus pažeidimus būtina informuoti ne tik įstaigos steigėjus, bet ir visuomenę.

„Ypatingą nerimą šiandien kelia dideli susirgusių medikų skaičiai: iš 900 Lietuvoje susirgusių koronavirusine infekcija – 135 medikai, o dar 1000 jų saviizoliacijoje. Šios pavojingos pandemijos metu privalome užtikrinti ne tik būtinus personalo ir pacientų apsaugos standartus, bet ir panaikinti kai kuriuose gydymo įstaigose vyraujančią iš sovietmečio paveldėtą pažeidimų slėpimo, vadovų vienas kito dangstymo ir baimės kultūrą“, – teigė NSGK pirmininko pavaduotojas L. Kasčiūnas.

Primename, jog Sveikatos apsaugos ministerija sustabdė Klaipėdos universitetinės ligoninės veiklą, paliekant sveikatos paslaugų teikimą tik Akušerijos ir ginekologijos, Onkologijos bei Infekcinių skyriuose, po medikų pranešimų apie galimus pažeidimus gydymo įstaigoje ir po susitikimo su medikų profesinėmis sąjungomis, o vakar – paskelbė apie atliktą vidinį patikrinimą, tačiau tyrimo išvadų visuomenei nepateikė.

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti