2016.09.12

Inicijuojama interpeliacija krašto apsaugos ministrui J. Olekui

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija inicijavo ir surinko 35 Seimo narių parašus dėl interpeliacijos krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija inicijavo ir surinko 35 Seimo narių parašus dėl interpeliacijos krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui.

Seimo nariai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Konstitucijos 61 straipsniu ir Lietuvos Respublikos Seimo statuto 219 straipsnio pirmąja dalimi, teikdami interpeliaciją ministrui pareikalavo atsakyti į 9 klausimus susijusius su ministro atsakomybės stygiumi, delsimu imtis adekvačių veiksmų ir skandalo Krašto apsaugos ministerijoje slėpimu.

Ministro J. Oleko klausiama, kodėl neprisiimama asmeninė atsakomybė už gynybai skirtų lėšų švaistymą, kai ministras yra vienintelis biudžeto asignavimų valdytojas. Teiraujamasi, kokie argumentai bus naudojami dialoge su visuomene, ypač bandant paaiškinti krašto apsaugos finansavimo didinimo svarbą, kai KAM skendi lėšų švaistymo skandale. Domimasi, kodėl UAB „Nota bene“ yra dažniausiai viešųjų pirkimų konkursus laiminti įmonė; klausiama ar jos akcininkai yra finansavę Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP) bei kodėl sutartis su šia įmone nebuvo nutraukta, nors skandalingos pirkimo aplinkybės buvo žinomos dar nuo 2015m. pavasario. Taip pat ministro klausiama, ar buvo pareikalauta atsakingų institucijų imtis veiksmų, kad tokie švaistymai nepasikartotų, o ydinga viešųjų pirkimų sistema ministerijoje būtų pakeista. Domimasi, kodėl dėl įmonės UAB „Nota bene“ nebuvo kreiptasi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) nors apie situaciją žinota daugiau nei metus; taip pat kodėl nebuvo informuota LR Prezidentė, Seimo Nacionalinis saugumo ir gynybos komitetas. Galų gale klausiama, kaip J. Olekas įsivaizduoja darbą krašto apsaugos ministro pareigose, jei nepasitikėjimą juo pareiškė pati LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Stebiuosi, kad net Lietuvos Respublikos Prezidentei pareiškus nepasitikėjimą juo, ministras neprisiima atsakomybės ir toliau eina pareigas. Tikiuosi, kad ministras krašto saugumo vardan tai padarys dar iki pradedant svarstyti interpeliaciją“, – sako Seimo TS-LKD frakcijos narė Rasa Juknevičienė.

Kaip minėta anksčiau, ministras yra vienintelis sistemos biudžeto asignavimų valdytojas. Nepriklausomai nuo viešųjų pirkimų tipo ir perkančiosios organizacijos konkrečiais atvejais politinė atsakomybė tenka krašto apsaugos ministrui. Ministras  turi svertų bet kuriame etape įsikišti ir nutraukti bet kurį pirkimą, veikdamas per sau pavaldžius ministerijos departamentus: Įsigijimų departamentą, Generalinę inspekciją, AOTD.  Paaiškėjus, kad UAB „Nota Bene“ galimai sukčiavo, ministras nieko nedarė, kad būtų sustabdyti kiti pirkimai iš UAB „Nota bene“.

Primename, jog Seimo statutas numato, kad Sesijos metu ne mažesnė kaip 1/5 Seimo narių grupė gali pateikti interpeliaciją Ministrui Pirmininkui ar ministrui, reikalaudama paaiškinti šių pareigūnų priimtų sprendimų motyvus. Po interpeliacijos įteikimo Seimo Pirmininkui, kuris nedelsdamas ją užregistruoja ir perduoda atitinkamam Vyriausybės nariui ir Seimo nariams, nė vienas parašas negali būti atšauktas.

Gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per 2 savaites perduoti Seimo Pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai. Gavęs atsakymą į interpeliaciją, Seimas sesijos metu turi jį apsvarstyti savo posėdyje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

 

Interpeliacijos ministrui J. Olekui tekstas pridedamas.

Kitos aktualijos

2020.02.21

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis
Skaityti daugiau
2020.02.21

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti