2019.07.29

Jurgita Šiugždinienė: „Būtina imtis konkrečių veiksmų siekiant užtikrinti, kad oro užterštumo lygis Kaune būtų sumažintas“

J. Šiugždinienė: „Būtina imtis konkrečių veiksmų siekiant užtikrinti, kad oro užterštumo lygis Kaune būtų sumažintas“

Kauno miesto tarybos narė Jurgita Šiugždinienė kreipėsi į Kauno merą Visvaldą Matijošaitį prašydama imtis priemonių užtikrinant patikimą miestiečių informavimą apie oro taršos lygį Kauno mieste. 

„Šiais metais tai jau trečias pranešimas apie oro užterštumo kietosiomis dalelėmis padidėjimą Kaune. Man rodos, kad ši problema reikalauja rimtesnio savivaldybės ir atsakingų tarnybų dėmesio. Būtina užtikrinti, kad miestiečiai gautų patikimą informaciją apie oro užterštumo lygį mieste bei imtis konkrečių priemonių šiam lygiui mažinti“, – teigia J. Šiugždinienė. 

Apie oro užterštumo padidėjimą Kauno mieste buvo pranešta ir šių metų sausio bei balandžio mėnesiais. Visgi, Kauno savivaldybės atstovai teigia, kad tarša Kaune tikrai neviršija normų. Pasak Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Radetos Savickienės, oro taršos rodikliai yra labai susiję su vieta, kurioje įrengta oro kokybės matavimo stotelė, kadangi netoliese nuo Petrašiūnų oro kokybės tikrinimo stoties vykdomi „Rail Baltica“ statybų darbai.  

Kaune šiuo metu veikia tik dvi oro taršos stebėsenos stotelės, kurių galimai nepakanka situacijai įvertinti, todėl Kauno Tarybos narė J. Šiugždinienė kreipimesi mero V. Matijošaičio klausia, kodėl taip ilgai trunka derybos dėl oro kokybės Petrašiūnuose matavimo stotelės vietos ir kodėl miestiečiai neturi patikimos informacijos apie oro taršos lygį? Domimasi,  kokiomis priemonėmis planuojama matuoti oro taršą Kauno mieste, siekiant gauti patikimus rezultatus bei ar yra parengtas Kauno miesto oro taršos monitoringo planas? Taip pat klausiama, kaip ir kada bus užtikrinta, kad Kauno gyventojai gaus patikimus oro taršos matavimo rezultatus? Galų gale domimasi, kokių konkrečių priemonių bus imtasi siekiant sumažinti oro taršos lygį Kauno mieste?

„Kyla pagrįsti klausimai, kodėl iki šiol nėra užtikrinta, kad vykdomais oro taršos matavimais galima būtų pasitikėti ir miestiečiai gautų patikimą informaciją apie oro taršos situaciją Kauno mieste? Jeigu lėšų nepakanka pastatyti papildomas stoteles, galima vykdyti indikacinius matavimus“, – pažymėjo J. Šiugždinienė. 

Kitos aktualijos

2020.07.07

Neįspėjusi apie nesaugias apsaugos priemones Sveikatos apsaugos ministerija sukėlė grėsmę tūkstančių žmonių sveikatai

Neįspėjusi apie nesaugias apsaugos priemones Sveikatos apsaugos ministerija sukėlė grėsmę tūkstančių žmonių sveikatai
Skaityti daugiau
2020.07.07

Kandidatė Mėguvos apygardoje V. Skeberdytė atsiima savo kandidatūrą

Kandidatė Mėguvos apygardoje V. Skeberdytė atsiima savo kandidatūrą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti