G. Landsbergis
A. Kubilius
2018.04.11

Ministrui delsiant ateiti į frakciją, TS-LKD nariai kreipiasi į Generalinę prokuratūrą dėl žemės ūkio ministro šeimos galimo ES lėšų pasisavinimo

Ministrui delsiant ateiti į frakciją, TS-LKD nariai kreipiasi į Generalinę prokuratūrą dėl žemės ūkio ministro šeimos galimo ES lėšų pasisavinimo.

Reaguodami į žiniasklaidos paskelbtus faktus, kad žemės ūkio ministro Broniaus Markausko mama Sofija Markauskienė naudojasi jai nepriklausančiais sklypais pažeisdama įstatymus, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir narys Andrius Kubilius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas įvertinti šią informaciją ir spręsti dėl išsamaus tyrimo inicijavimo.

B. Markausko šeima, kaip teigiama, kelerius metus naudojosi svetima žeme be jokių tai įteisinančių dokumentų, o už žemės dirbimą ėmė ES išmokas.

Šią savaitę TS-LKD frakcija kvietė ministrą į posėdį, siekdama išsiaiškinti viešumoje iškilusius klausimus, taip pat ir dėl B. Markausko šeimos dirbamos žemės, tačiau ministras atvykti laiko nerado.

„Šiandieninė situacija kelia susirūpinimą ne tik dėl B. Markausko elgesio, bet ir dėl galimų sisteminių pažeidimų, susijusių su žemės deklaravimu ir ES parama. Ketinome ministrą pasikviesti į frakciją ir paklausti apie aktualiausius pastarojo laiko šeimos reikalus akis į akį, tačiau ministras nerado laiko šią savaitę su mumis susitikti. Todėl šiandien kreipiamės į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo ir toliau reikalausime ministro atsakyti į klausimus ne tik apie jo šeimos reikalus, bet ir apie galimai paplitusias svetimos žemės deklaravimo praktikas“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Ūkininkai, pildydami paraiškas ES išmokoms gauti, nuo praėjusiųjų metų gali pasirinkti  vieną iš trijų disponavimo žeme pagrindų: nuosavybę, nuomą arba panaudą. B. Markausko mama S. Markauskienė, kaip teigiama žiniasklaidos pranešimuose, pasirinko panaudą. Tačiau sklypų savininkai teigia, kad nėra jokių dokumentų ir net žodinio leidimo, taigi ir panaudos sutarties.

„Vertinant tai, jog B. Markausko mama, galbūt su ministro žinia, vykdė galimai nusikalstamą veiklą, prašau ginti viešąjį interesą ir spręsti, ar pradėti tyrimą dėl dokumentų klastojimo (BK 300 straipsnis), svetimo turto pasisavinimo (BK 183 straipsnis), taip pat galimo neteisėto ES lėšų pasisavinimo“, – rašoma kreipimesi.

Primename, jog dar sausį TS-LKD frakcijos narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl dabar jau buvusio Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) direktoriaus Eriko Bėronto skyrimo eiti šias pareigas dar vienai kadencijai. Parlamentarė prašė atlikti tyrimą ir įvertinti, ar ministras B. Markauskas savo sprendimu nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatų, nes 2016 metų rugpjūtį NMA skyrė 4 mln. eurų paramą kooperatyvui „Pienas LT“, kurio valdybos nariu tuo metu buvo B. Markauskas.

„Iki šiol paviešinti faktai, susiję su ministro B. Markausko ir jo artimiausios aplinkos galimai neteisėta veikla, kelia rimtų abejonių dėl skaidrumo užtikrinimo ne tik paties ministro, bet ir jo vadovaujamos Žemės ūkio ministerijos veikloje. Ligšiolinis Vyriausybės požiūris į viešumon iškilusią skandalingą informaciją buvo pernelyg atlaidus, nors ministras privalėtų prisiimti ne tik teisinę, bet ir politinę atsakomybę“, – sakė A. Kubilius.  

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.23

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine
Skaityti daugiau
I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų