2020.05.12

Ministrui K. Mažeikai vengiant atsakyti į opozicijos klausimus – kvietimas juos atsakyti Seimo tribūnoje

Ministrui K. Mažeikai vengiant atsakyti į opozicijos klausimus – kvietimas juos atsakyti Seimo tribūnoje

Seimo opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės nariai, vadovaudamiesi Statuto 208 straipsnio 13 ir 14 dalimis, teikia klausimus aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai dėl visuomenės pasipiktinimą sukėlusių bandymų vienašališkai įteisinti medžioklę lankais bei kitais necivilizuotais būdais, į kuriuos pastarasis turės atsakyti artimiausiame Seimo posėdyje.

Parlamentarai K. Mažeikos prašo atsakyti, kodėl ministrui šis klausimas toks svarbus, turint omenyje, jog ministro nuomonės nepakeitė net 2018 m. nepavykęs medžioklių su lankais įteisinimas bei net 60 tūkstančių Lietuvos piliečių pasipiktinimas. Taip pat domimasi, kodėl naudodamasis tarnybine padėtimi ministras skuba neteisėtu būdu įteisinti brutalios medžioklės būdą bei kokios asmeninės naudos K. Mažeika iš tokio įteisinimo tikisi?

„Ministro Kęstučio Mažeikos patvirtinta Medžioklės tvarka, kuria numatoma leisti medžioklę lankais, naktinę medžioklę su šunimis ir medžioklę su prožektoriais, šokiravo  ir sukėlė pasipiktinimo bangą. Kadangi tai ne pirmas ministro bandymas įteisinti lankus, susidaro įspūdis, kad Ministras patiria spaudimą ir naudojasi savo pareigomis, siekiant atstovauti siaurą interesų grupę. Norime, kad Ministras atvirai atsakytų į Seimo nariams ir visuomenei rūpimus klausimus“, – pažymėjo A. Gedvilienė.

Seimo narių grupė stebisi, jog viešai paskelbtame medžioklės tvarkos keitimo projekte siūlymas įteisinti medžioklės su lankais nebuvo įtrauktas į paketą ir klausia, gal ministras patiria neteisėtą̨ kažkieno spaudimą̨ ir gal gali konkrečiai įvardyti visas interesų grupes bei asmenis, kurie taip atkakliai verčia ministrą imtis šios iniciatyvos? Taip pat norima sužinoti, kas konkrečiai pasiūlė įtraukti medžioklės su lankais būdą̨ į patvirtintą medžioklės tvarką ir kodėl tai atsirado apeinant įprastas teisines procedūras?

Parlamentarai ministro K. Mažeikos taip pat klausia, ar visi tvarkos pakeitimai buvo aptarti su suinteresuotomis grupėmis, ar pasiūlymai išdiskutuoti, todėl prašo įvardinti posėdžius, pasitarimus ir susirinkimus, kuriuose buvo derinami medžioklės tvarkos pakeitimai ir trumpai pristatyti tiek aplinkosaugininkų, tiek gyvūnų̨ teisių gynėjų išsakytas pozicijas bei kaip į jas buvo atsižvelgta?

Seimo nariai iš ministro laukia atsakymų dėl Medžioklės tarybos pateiktų konkrečių pasiūlymų atsisakyti medžioklių su šunimis, tikslinti draudimą naudoti naktinio stebėjimo prietaisus, atsisakyti laukinių gyvūnų šėrimo, kurie nebuvo apsvarstyti.

Galų gale domimasi, kaip ministras K. Mažeika ketina prisiimti politinę atsakomybę dėl kilusio ažiotažo ir siūlomais įstatymo pakeitimais reiškiamo nepasitikėjimo jo veikla, ypač jei jie sulauks Seimo pritarimo, turint omenyje, kad Medžioklės įstatymo pakeitimo projektus, kuriais siūloma siaurinti ministro turėtus įgaliojimus, registravo tiek opozicijos, tiek pozicijos atstovai.

Klausimus aplinkos ministrui teikia Aistė Gedvilienė, Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Simonas Gentvilas, Aušrinė Armonaitė, Andrius Mazuronis, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas, Žygimantas Pavilionis, Irena Haase, Žygimantas Pavilionis.

Išsamus Seimo narių grupės kreipimasis pridedamas.

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti