2018.09.06

NATO PA Prezidentė savo pareigas pradeda eiti nuo susitikimų Lietuvoje

Penktadienį, rugsėjo 7 d., Vilniuje su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite susitiks šį mėnesį pradėsianti pareigas eiti NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) prezidentė Rasa Juknevičienė bei NATO PA generalinis sekretorius David'as Hobbs'as. Taip pat numatyti susitikimai su Seimo pirmininku prof. Viktoru Pranckiečiu, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu. 

Penktadienį, rugsėjo 7 d., Vilniuje su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite susitiks šį mėnesį pradėsianti pareigas eiti NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) prezidentė Rasa Juknevičienė bei NATO PA generalinis sekretorius David’as Hobbs’as. Taip pat numatyti susitikimai su Seimo pirmininku prof. Viktoru Pranckiečiu, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu. 

NATO PA paskirtoji prezidentė R. Juknevičienė susitikime su šalies vadove supažindins ją su esminiais savo veiklos Asamblėjoje prioritetais, keliamais tapus šio svarbaus parlamentarų forumo vadove. Viena iš svarbių NATO PA prezidento funkcijų – parlamentinė diplomatija.

“Esu pasiruošusi atlikti šią funkciją kiek galima naudingiau. Mano prioritetai – Rytų Europos valstybės, su kuriomis NATO sieja glaudi partnerystė ir transatlantinis ryšys. NATO PA yra svarbi institucija, nuosekliai skirianti ypatingą dėmesį Ukrainai ir Gruzijai. 2020 metais Kijeve vyks Asamblėjos pavasario sesija, praėjusiais metais toks renginys buvo surengtas Gruzijoje. Be šių valstybių galbūt pavyks aplankyti ir Moldovą, Azerbaidžaną, svarbius pokyčius išgyvenančią Armėniją. Norėčiau paskatinti šias valstybes atkakliai diegti demokratines vertybes, šalinti sovietmečio palikimą ir nebijoti reikalingų reformų. Kitas prioritetas – transatlantinis ryšys. Tai yra NATO esmė. Būtent todėl planuojami vizitai į Briuselį ir Vašingtoną”, – teigia R. Juknevičienė.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė R. Juknevičienė NATO PA prezidente buvo paskirta 2018 m. kovą Vilniuje vykusiame Asamblėjos Nuolatinio komiteto posėdyje. Pirmą kartą istorijoje NATO PA prezidente tapo naujai į NATO priimtų valstybių atstovė, taip pat pirmą kartą NATO PA vadovaus moteris. R. Juknevičienė Asamblėjos veikloje dalyvauja nuo 1999 metų.

Kitos aktualijos

2020.05.29

A. Anušauskas: „Dėl atskleistų kibernetinio saugumo spragų būtina pakeisti vaizdo stebėjimo kameras Seime“

A. Anušauskas: „Dėl atskleistų kibernetinio saugumo spragų būtina pakeisti vaizdo stebėjimo kameras Seime“
Skaityti daugiau
2020.05.29

D. Kreivys ir A. Kupčinskas kreipėsi į Prezidentą, prašydami vetuoti įstatymą dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos reformos

D. Kreivys ir A. Kupčinskas kreipėsi į Prezidentą, prašydami vetuoti įstatymą dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos reformos
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti