2016.04.04

„Negalima leisti valdantiesiems „socialiniais modeliais“ įteisinti senatvės pensijų nuvertėjimo“

Balandžio 4 d. 10.30 Seimo konferencijų salėje vyks Seimo nario Rimanto Jono Dagio spaudos konferencija, skirta aptarti jo užregistruotiems pasiūlymams Valstybinių socialinių pensijų įstatymo projektui. Šiais pasiūlymais iš esmės siekiama nustatyti pensijų „grindis“, žemiau kurių pensijos negalėtų kristi.

Balandžio 4 d. 10.30 Seimo konferencijų salėje įvyko Seimo nario Rimanto Jono Dagio spaudos konferencija, skirta aptarti jo užregistruotiems pasiūlymams Valstybinių socialinių pensijų įstatymo projektui. Šiais pasiūlymais iš esmės siekiama nustatyti pensijų „grindis“, žemiau kurių pensijos negalėtų kristi.

R. J. Dagys teigia, kad tokie pataisymai būtini, stebint sparčiai prastėjančią demografinę situaciją ir valdančiųjų veiksmus socialinio draudimo pensijų srityje.

„Lietuva sparčiai senėja. Prognozuojama, kad jeigu dabar du dirbantys išlaiko vieną pensininką, 2035 metais šis santykis bus 1,17:1. Akivaizdu, kad socialinio draudimo įplaukų pagalba tik balansuodami SODROS biudžetą, ir neskirdami pinigų iš valstybės biudžeto, tik  santykinai mažinsime senatvės pensijas lyginant su vidutine alga. Tai ne tik mažins motyvaciją draustis socialiniu draudimu, bet ir žymią dalį dirbančiųjų paskatins ieškoti galimybių užsidirbti pensijas svetur. Kartu, žmonės praras socialinio saugumo jausmą, o tai padidins jų nusivylimą Lietuvos valstybe. SODROS reformos tikslas negali būti susiaurintas tik iki aritmetinio įplaukų ir išmokų subalansavimo. Turime aiškiai žmonėms pasakyti, kokį vidutinių pensijų lygį, lyginant su vidutinėmis algomis, įsipareigojame užtikrinti“, – teigia R. J. Dagys.

Savo pasiūlymais Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas siekia, kad pensijų indeksavimo tempai atitiktų vidutinių mėnesinių bruto darbo užmokesčio augimo per 7 metus tempo vidurkį. Pensijų socialinio draudimo išlaidoms viršijant įplaukas (indeksavimo metais), pensijų indeksavimas būtų vykdomas, numatant trūkstamų lėšų šiai draudimo rūšiai subalansuoti skyrimą iš valstybės biudžeto ir kitų valstybės piniginių išteklių.

„Pensijos turėtų būti indeksuojamos su vidutinės algos kitimu ir negalėtų būti mažesnės nei valstybės patvirtintas dydis. Trūkstamos lėšos išlaikyti pensijų dydį turi būti dengiamos iš valstybės biudžeto“, – aiškina parlamentaras.

Primename, kad valdantieji kritikuojami dėl neišnaudotos palankios ekonominės situacijos ir socialinio draudimo reformos tikslo įtvirtinti LR Seimo patvirtintose SODROS pertvarkos gairėse  numatyto tikslo – išlaikyti ir santykinai padidinti pensijas, kad jos augtų link Europos Sąjungos vidurkio.

/3 1

Kitos aktualijos

TS-LKD
2024.03.03

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą
Skaityti daugiau
TS-LKD
2024.01.25

TS-LKD veiksmų planas: Daugiau galimybių apginti Lietuvą

TS-LKD veiksmų planas: Daugiau galimybių apginti Lietuvą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų