2016.07.27

Nesijaudink tinginiaudamas. Dirbk ir melskis

Pastaruoju metu gausiai jaudinamės, kad dėdė iš už balos nebūtinai mus gins. Taip pasakė kandidatas.

Pastaruoju metu gausiai jaudinamės, kad dėdė iš už balos nebūtinai mus gins. Taip pasakė kandidatas.

Tačiau pasakė ir daugiau. Antai, kad neaišku, ar mes patys pasirengę gintis tam skirdami, kiek sutarta. Juk neskiriate, lietuviai.

Čia esame elgęsi negudriai, neatsakingai, išties nevykusiai gudraudami. Verčiau taškyti pinigus dvarams ir korupcijoms, negu šalies gynybai. Tokiai dvarininkų pažiūrai turėjo ateiti galas. Kurie patys nesupranta, išgirsta šiurkštesnį sudraudimą. Rengdamiesi buvimui Europos Sąjungoj, turėjom keistis. Turėjom įveikti tinginio sindromą – ai, mums liepė susitvarkyti… O burbėjimus murmėjimus, kad kitas neva „liepia“ nebebūti sovietine visuomene ir ekonomika (jei norim Europos), įveikdavom aiškinimais pirmiausia sau: reformos reikalingos pačiai Lietuvai, kad žengtų tolyn iš sovietų liūno. Beje, dabar panašiai vargsta Ukraina, kurios vidiniai bosai norėtų Europos pranašumų, bet sėdėdami senoj košėj.

Kylant egzistenciniams agresijų išmėginimams – o Lietuvai jie vėl kyla – neverta aimanuoti, tuščiai jaudintis ir toliau tingėti. Korumpuotis, integruotis, vagiliauti ir sukčiauti? Ne. Reikia pasitvarkyti. Ką tai reikštų?

Įsivesti du procentus gynybai nuo 2017-ųjų ne todėl, kad pagąsdino ir sudraudė, o todėl, kad patys atėjom į protą. Estai seniau susitvarkė, ir jiems to priekaišto nėra. Jie suvokia nacionalinio saugumo prioritetą. Mes – dar ne. Gana paprasti vaizdeliai. Pinigų yra, tik reikia mažiau vogti. Kai pusė biudžeto – šešėlyje, tai ir sėdim šešėlyje. Baugu, irzlu.

Be to, svarbu ne vien tai, kiek skiriam ir skirsime gynybai finansuoti apskritai, bet ir kur pinigai nuplauks. Yra būdų rodyti išleistus pinigus, bet ne rezultatą. Švaistyti lėšas ne būtiniausioms reikmėms, o paskui veidmainiauti – ak, pristigom, atidedam įsigijimą geresniems laikams. Šią tradiciją, kuri sykiais panaši į sabotažą, laikas nutraukti.

Sąjunga yra tikrinama nuolat. Ne vien geriausiais laikais, bet ypač – sunkesniais. Tvirčiausia sąjunga – besąlygiška (ne: jeigu-jeigu), tačiau tai nereiškia, kad sąlygų galim nepaisyti, negerbti, įsipareigojimų nesilaikyti. Atlik pareigą sau ir sąjungininkams ne iš baimės, o iš padorumo ir sveiko proto. Yra pavyzdžių.

Kitos aktualijos

2019.12.11

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti