2019.09.05

Paryžiaus Science Po konferencijoje – apie Baltijos kelio patirtis ir pamokas dabarčiai

Paryžiaus Science Po konferencijoje – apie Baltijos kelio patirtis ir pamokas dabarčiai

Rugsėjo 4 d. Paryžiaus politikos mokslų institute (Science Po) įvyko Baltijos kelio 30 m. sukakčiai skirta konferencija, pavadinta „Baltijos kelias: iš TSRS atgal į euroatlantinę bendruomenę“. Konferencija organizuota bendromis Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadų Paryžiuje pastangomis, ja atidarytas naujas Paryžiaus politikos mokslų institucijos akademinis sezonas.

Pagrindiniai konferencijos kalbėtojai – europarlamentarė, Nepriklausomybės akto signatarė, buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, buvęs Latvijos prezidentas Valdis Zatleris, ir Estijos europarlamentaras, buvęs užsienio reikalų ministras Urmas Paet.
Renginį  vedęs Science Po instituto  dekanas, buvęs Italijos premjeras Enrico Letta, sakė, kad Baltijos kelias – unikalus pilietinio aktyvumo pavyzdys, nustebinęs pasaulį savo mastu ir autentišku pilietinės visuomenės mobilizavimusi.

Rasa Juknevičienė savo pasisakyme pabrėžė optimistiškai nuteikiančias Baltijos šalių ir individualias Baltijos kelio dalyvių patirtis: istorija mums parodė, kad įmanoma ir tai, kas atrodė neįtikėtina. Baltijos kelyje parodėme pasauliui, kad esame, nors mūsų nebuvo žemėlapyje. Baltijos kelio suteiktas impulsas atvedė į laisvę; jau po pusmečio demokratiškai išrinktas Atkuriamasis Seimas balsavo už nepriklausomybę. Auditorija plojimais palydėjo europarlamentarės išsakytas įkvepiančias viltis ateičiai: kad mūsų nepriklausomybė bus išsaugota, ir tokių akcijų panašiomis aplinkybėmis neteks kartoti; kad Europą saugantis transatlantinis ryšys išliks tvirtas; kad Europa pagaliau taps vieninga ir laisva, o Rusija – demokratiška šalimi.

Renginys susilaukė didžiulio dėmesio – Instituto didžioji auditorija sutraukė kelis šimtus studentų, Paryžiaus diplomatinės bendruomenės atstovų, ir nesutalpino visų norinčiųjų. Studentai gyvai reagavo į pasakojimus, domėjosi pilietinio aktyvumo patirtimi, ieškojo paralelių su kitais pilietinio pasipriešinimo judėjimais.

Paraginti buvusio Latvijos prezidento, renginio dalyviai simboliškai susikibo rankomis, siekdami pajusti prieš trisdešimt metų vykusios akcijos vienybę.

/4 1

Kitos aktualijos

2020.02.21

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis
Skaityti daugiau
2020.02.21

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti