D. Kreivys
2019.02.04

„Pasirodžiusi informacija dėl nacionalinio stadiono verčia abejoti konkurso skaidrumu“

„Pasirodžiusi informacija dėl nacionalinio stadiono verčia abejoti konkurso skaidrumu“

Reaguodamas į šiandien žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, keliančią didelių abejonių dėl nacionalinio stadiono konkurso skaidrumo aplinkybių, Seimo narys Dainius Kreivys kreipiasi į miesto merą Remigijų Šimašių ir Premjerą Saulių Skvernelį, ragindamas nedelsiant stabdyti konkurso įgyvendinimą, kol nebus panaikintos abejonės dėl nesąžiningų derybų bei neskaidraus konkurso.

Pirmadienį ryte portale DELFI pasirodžiusiame tyrime atskleista, kad nacionalinio stadiono konkurso koncesijos komisijos posėdžiuose dalyvavo bendrovėje „Icor“ aukštas pareigas užimančio Igno Krasausko brolis Kipras Krasauskas, anksčiau pats dirbęs šio koncerno įmonėse ir šiuo metu užimantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus padėjėjo pareigas.

„Stebina dabartinės savivaldybės vadovų skubėjimas žūtbūt „sutvarkyti reikalus“ iki savivaldybių rinkimų, nepaisant to, kad buvusio „Rubicon“ interesų ausys jau kyšo visiškai atvirai. Stebina, kad beveik 100 mln. eurų konkurse nedalyvavo nei viena stambesnė statybų bendrovė, o šis skanus kąsnelis brukamas patirties neturinčiai komunalinei įmonei. Šis konkursas dabartinių savivaldybės vadovų yra galutinai sukompromituotas, todėl po savivaldybių rinkimų turėtų būti skelbiamas iš naujo, iš esmės peržiūrėjus jo sąlygas ir užsitikrinus realią rimtų rinkos dalyvių konkurenciją“, – teigė parlamentaras D. Kreivys.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės TS-LKD frakcijos seniūno Valdo Benkunsko, bus inicijuojami kreipimaisi į atitinkamas institucijas bei rimtai svarstoma pradėti atsakingų pareigūnų interpeliacijos procedūras: „Panašu, kad nepaisant garsių skaidrumo deklaracijų, kurias skelbė miesto savivaldybė, dabartinės miesto vadovybės pusėje su didžiausiais milijoninės vertės miesto projektais dirbo „Rubicono” žmogus. Tai vertiname kaip akivaizdžius korupcinius požymius, kurie reikalauja išsamaus tyrimo ir atsakymų”, – pabrėžė V. Benkunskas.

 

Kitos aktualijos

J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
TS-LKD
2020.12.16

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti