2018.11.28

„Penkeri metai nuo istorinio Ukrainos posūkio Lietuvos Respublikos Seime – Rusija ir toliau demonstruoja karinę agresiją“

„Penkeri metai nuo istorinio Ukrainos posūkio Lietuvos Respublikos Seime – Rusija ir toliau demonstruoja karinę agresiją“

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Užsienio reikalų komitetų pirmininkai paskelbė pareiškimą dėl Rusijos Federacijos agresijos prieš Ukrainą. Šiandien vykusioje spaudos konferencijoje Užsienio reikalų komiteto narys Emanuelis Zingeris teigė, kad pareiškime griežtai smerkiami lapkričio 25 d. provokaciniai Rusijos Federacijos veiksmai prieš Ukrainos karinio jūrų laivyno laivus, kurie pažeidžia Ukrainos suverenitetą, teritorinį vientisumą ir pagrindinius tarptautinės teisės principus.

Kartu parlamentaras teigė, kad tokie Rusijos veiksmai kelia grėsmę visų Europos valstybių saugumui ir stabilumui.

„Raginame Rusijos Federaciją nedelsiant nutraukti provokacinius veiksmus prieš Ukrainą, grąžinti areštuotus laivus, išlaisvinti sulaikytus jūreivius ir kompensuoti nuostolius, taip pat užtikrinti laisvą Ukrainos laivų patekimą į Ukrainos uostus Azovo jūroje kaip tai numato tarptautinė teisė. Kartu kviečiame NATO sustiprinti savo buvimą Juodojoje jūroje bei kreipiamės į Europos Sąjungos valstybes nares ir ES institucijas su raginimu išplėsti politines ir ekonomines sankcijas Rusijos Federacijai, taikomas dėl jos agresijos prieš suverenią Ukrainos valstybę“, – pažymėjo E. Zingeris.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Ukrainos ambasadorius Volodymyras Jacenkivskis (Volodymyr Yatsenkivskyi) teigė, kad yra nepaprastai dėkingas Lietuvai už visokeriopą paramą.

„Visų ukrainiečių vardu mes dar kartą nuoširdžiai dėkojame už Jūsų tvirtą paramą, ypač tokiu svarbiu Ukrainai laikotarpiu. Istoriškai, turėjome daug momentų, kai teko būti stipriais, ginti savo istoriją, savo laisvę, valstybę, savo nepriklausomybę. Savo istorijose turime bendrų puslapių, kai kovojome prieš bendrą priešą ir buvome kartu labai svarbiais lūžių momentais. Tai ne tik strateginė partnerystė, bet ir brolystė. Šiomis dienomis rimta, labai operatyvi ir nuoširdi Lietuvos parama yra vadinama brolystės simboliu. Kalbant apie istorinius momentus, Maidano istorija prasidėjo prieš 5 m. Vilniuje, kai Ukrainos atstovai Parlamentinės demokratijos forumo ir ES bei Rytų partnerystės šalių užsienio reikalų komitetų pirmininkų konferencijoje aiškiai pasakė, kad pagrindinės ukrainiečių vertybės sutampa su Europos tautų vertybėmis – laisve, nepriklausomybe ir orumu. Labai svarbu, jog  prieš penkmetį prasidėjusią orumo revoliuciją giname ir šiandien“, – sakė Ukrainos ambasadorius.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys E. Zingeris pabrėžė, jog Rusija vykdydama karinius veiksmus prieš Ukrainą aiškiai demonstruoja savo agresyvius okupacinius planus.

„Dabar aišku, kad bandoma „privatizuoti“  ir visą Azovo jūrą. Kerčės tiltas buvo reikalingas ne tik tam, kad organizuoti judėjimą į okupuotą Krymą, bet kartu ir pradėti laivybos blokavimą visoje Azovo jūroje ir trukdyti laivybą į Mariupolio bei kitus Ukrainos uostus. Štai ir pamatėme tikrąjį  Kremliaus planą. Po fiktyvių rinkimų Rusijos okupuotuose Ukrainos regionuose, matome,  jog Kremlius neketina įgyvendinti Minsko susitarimų. Kyla klausimas, ar tie susitarimai dar iš vis gyvi“, ­– sakė E. Zingeris ir pridūrė – o istorinė konferencija, vykusi prieš penkis metus Seime, virto lemtingu Ukrainos posūkiu į Europą. Joje parlamentaras V. Kličko paskelbė apie ketinimą skelbti apkaltą Ukrainos Prezidentui V. Janukovičiui. Deputatas P. Porošenka paskelbė, kad šimtai tūkstančių žmonių jau išeina į gatves. Tad Kijevo Maidanas prasidėjo iš karto po šių ir kitų Ukrainos politikų (B. Tarasiuko, M. Džemiliovo) raginimų išlaikyti europietišką Ukrainos kryptį Vilniuje“, – teigė parlamentaras.

Kitos aktualijos

2019.10.15

A.Kubilius paskirtas Europos liaudies partijos grupės pirmininku „Euronest“

A.Kubilius paskirtas Europos liaudies partijos grupės pirmininku „Euronest“
Skaityti daugiau
2019.10.15

Dėl bendrų kanclerio, ministro ir urėdo medžioklių TS-LKD kreipiasi į VTEK

Dėl bendrų kanclerio, ministro ir urėdo medžioklių TS-LKD kreipiasi į VTEK
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti