2017.03.15

Prašoma suteikti informacijos apie vykdomą LNOBT vadovo veiklos tyrimą

„Prašoma suteikti informacijos apie Generalinės prokuratūros vykdomą LNOBT vadovo veiklos tyrimą“.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo dėl Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus veiklos.

Kreipimesi teiraujamasi informacijos apie Generalinės prokuratūros vykdomą atnaujintą tyrimą dėl galimo pinigų iššvaistymo rekonstruojant LNOBT sceną ir prašoma suteikti informaciją apie jį, kiek leidžia tyrimo aplinkybės.

„Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson teigė, jog kol kas negalima nieko imtis dėl LNOBT vadovo G. Kėvišo, nes dar nebaigtas Generalinės prokuratūros tyrimas ir nėra galutinio sprendimo. Kreipiuosi į Generalinę prokuratūrą teiraudamasi apie tyrimo eigą tiek, kiek leidžia tyrimo aplinkybės“, – komentavo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Primename, jog 2015 m. atnaujintas Generalinės prokuratūros tyrimas, ar rekonstruojant LNOBT sceną nebuvo iššvaistyti pinigai, tebevykdomas iki dabar. Pagal projektą „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ LNOBT rekonstrukcijai buvo skirti 80 mln. litų, panaudota beveik pusė šios sumos. Generalinė prokuratūra ne vienerius metus vykdė turto iššvaistymo, rekonstruojant teatro sceną, tyrimą, o Valstybės kontrolė buvo nustačiusi, kad rekonstruojant teatrą ne kartą pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas – už scenos įrangą mokėta brangiau, papildomai pirkta darbų ir įrangos už 13 mln. litų (4 mln. eurų). Dėl šios priežasties G. Kėvišas buvo gavęs drausminę nuobaudą – papeikimą.

Kitos aktualijos

2020.01.29

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą
Skaityti daugiau
2020.01.29

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti