2019.03.27

Premjero nesulaukę Seimo nariai paliko Užsienio reikalų komiteto posėdžių salę

Premjero nesulaukę Seimo nariai paliko Užsienio reikalų komiteto posėdžių salę

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas, Emanuelis Zingeris bei mišriai Seimo narių grupei priklausantys Aušrinė Armonaitė ir Mantas Adomėnas paliko Užsienio reikalų komiteto posėdžių salę, kadangi į posėdį kviestas ministras pirmininkas Saulius Skvernelis į jį neatvyko. Vietoj savęs S. Skvernelis delegavo Vyriausybės vicekanclerį Deividą Matulionį ir energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną.

Parlamentarų vertinimu, toks premjero ir kandidato į prezidentus S. Skvernelio elgesys rodo ne tik politinės kultūros lygį, bet ir laužo parlamentinės kontrolės principus.

„Praėjusią savaitę, kaip to reikalauja Seimo Statutas, surinkau 1/3 komiteto narių parašų premjero pakvietimui atvykti į komitetą paaiškinti apie dvišalių Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos santykių padėtį ir premjero iniciatyvą dėl Astravo atominės elektrinės (AE) transformavimo į dujinę elektrinę. Tai itin svarbu, kadangi Seimas yra laikomas nežinioje, o Užsienio reikalų komitetas turi konstitucinę prievolę ir teisę tvirtinti visas Lietuvos pozicijas užsienio politikos klausimais. Premjero ar (priklausomai nuo situacijos) kandidato S. Skvernelio viražų dėka, šiuo metu Lietuvos poziciją dėl Baltarusijos apibrėžti, švelniai tariant, sudėtinga. Juolab kai Astravo elektrinę bebaigią statyti ignoruojantis ESPO konvenciją rusai ir baltarusiai, Lietuvos vardu, iš esmės kviečiami prie stalo derėtis“, – teigė A. Ažubalis.

Užsienio reikalų komiteto narį pavaduojančio L. Kasčiūno teigimu, premjeras eilinį kartą dangstosi formaliomis priežastimis:

„Komiteto posėdis galėjo būti sušauktas premjerui patogiu laiku, tačiau ne be koalicijos partnerių žinios buvo pasirinktas laikas, kuomet S. Skvernelis dalyvavo verslo renginyje, matyt tam, kad premjeras turėtų formalų pasiteisinimą. Ne pirmą kartą S. Skvernelis vietoj savęs atsiunčia Vyriausybės vicekanclerį, taip demonstruodamas nepagarbą Seimui ir  jo nariams, Vyriausybės vadovo atskaitomybės supratimo trūkumą bei parlamentinės kontrolės principų laužymą“, – teigė L. Kasčiūnas.

Kitos aktualijos

2020.07.03

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“
Skaityti daugiau
2020.07.03

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti