2018.03.01

Prieš priimdama sprendimą dėl galimybės toliau dirbti, teisingumo ministrė turi spręsti dėl viceministro veiksmų

Tačiau ne mažiau svarbu, kad ministrės komandos nariai nesijaustų nebaudžiami, jei bus nustatyta, kad neteisėta veika vis dėlto ministerijoje buvo vykdoma viceministro rankomis.

Nors šalies Prezidentė žeria kritikos teisingumo ministrei Mildai Vainiutei dėl jos pačios negebėjimo sukontroliuoti situacijos ministerijoje, tačiau Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į ministrę reikalaudama atlikti išsamų patikrinimą ir išsiaiškinti, ar viceministras Raimondas Bakšys darė spaudimą Centralizuoto vidaus audito skyriaus darbuotojams ir stengėsi stabdyti kreipimąsi į teisėsaugos pareigūnus dėl Pravieniškių pataisos namuose aptiktų įstatymų pažeidimų.

Informaciją apie tai vakar pateikė buvusi Teismų departamento darbuotoja Rasa Kazėnienė, patirianti įvairaus pobūdžio spaudimą ar net grasinimų dėl savo ryžto atvirai papasakoti, kas dedasi Kalėjimų departamentui pavaldžiuose Pravieniškių pataisos namuose.

„Tokie teiginiai kelia labai rimtų abejonių dėl pačios Teisingumo ministerijos vadovybės veiklos skaidrumo ir gebėjimo spręsti jai pavaldžiose institucijose esančias problemas. Ministerijos auditoriai atliko labai svarbų ir būtiną darbą identifikuojant pažeidimus Kalėjimų departamento sistemoje. Visuomenė išgirdo neskaidriais sandoriais įtariamų sistemos darbuotojų bei verslininkų pavardes. Viešai taip pat žinoma, kad daugelį šių pažeidimų atskleidusi Teisingumo ministerijos darbuotoja Rasa Kazėnienė dėl savo principingų veiksmų iki šiol patiria spaudimą ir negali jaustis saugi, – kreipimesi teigia Seimo narė ir pabrėžia: – Suprantama, kad pačiai ministrei krenta labai rimta dėmė dėl jos gebėjimo toliau eiti pareigas, juo labiau kad ją delegavusi partija ragina kuo greičiau trauktis iš pareigų. Tačiau ne mažiau svarbu, kad ministrės komandos nariai nesijaustų nebaudžiami, jei bus nustatyta, kad neteisėta veika vis dėlto ministerijoje buvo vykdoma viceministro rankomis“.

Kitos aktualijos

2018.11.17

KUR R. Karbauskio ir S. Skvernelio žadėtoji DARNA?

Jurgio Razmos kalba TS-LKD partijos Tarybos posėdyje
Skaityti daugiau
2018.11.17

Siūlome mokesčių reformos moratoriumą – tai padėtų išspręsti kitų metų biudžeto problemas

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje buvo patvirtinta partijos remiama kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidentus Ingrida Šimonytė. G. Landsbergis pristatė ir naujus visos Lietuvos laukiančius iššūkius. Tai 2019 m. biudžetas, dėl kurio partijos Taryba šiandien priims Rezoliuciją.
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2018 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY