R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2022.04.28

R. Morkūnaitė- Mikulėnienė: nekaltos Ukrainos vaikų akys liudija Rusijos sukelto karo žiaurumą

R. Morkūnaitė- Mikulėnienė: nekaltos Ukrainos vaikų akys liudija Rusijos sukelto karo žiaurumą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad Ukrainoje nuo Rusijos invazijos pradžios jau žuvo daugiau nei 200 vaikų. Pasak parlamentarės, Rusijos žiaurumas Ukrainoje sunkiai paaiškinamas sveiku protu mąstančiam žmogui, o ypač nekaltiems vaikams, todėl, anot jos, svarbu liudyti ir garsiai kalbėti apie Ukrainos vaikų išgyvenimus.

Ketvirtadienį Seime, TS-LKD frakcijos seniūnės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės iniciatyva, buvo atidaryta fotografijų paroda „Ukrainos vaikai kalba“. Parodoje siekiama parodyti visą karo beprasmybę įkūnijančią tikrovę – sužeisto vaiko alsavimą, motinos ir vaiko bėgimą buvusio gyvenamojo namo griuvėsiais.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad netoli kontaktinės linijos, t. y. žemės ruožo, kuriame kovos vyksta intensyviausiai, gyvenantiems vaikams minos ir sprogmenys kelia nuolatinę grėsmę saugumui ir sukelia traumas bei emocinius išgyvenimus. Konflikto zonoje sutrikdytas kokybiškų pagrindinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimas kelia problemų vaikų ir moterų sveikatai.

„Iš nuotraukų į mus prabyla nekalti Ukrainos vaikai. Iš jų akių nebylios, bet emocingos kalbos, mes girdime visą karo beprasmybę. Iš jaukaus miego pažadintų Ukrainos vaikų tikrovę pervažiavo Rusijos tankai. Vaikų žaidimų aikšteles paženklino nužudytų artimųjų kapai. Su pasityčiojimu išpaišytos raketos „Už vaikus“ sugriovė jau buvusius jų namus. Tai skirta tam, kad vaikai mechaniškai krūpčiotų pečius požemyje ir lauktų eilinio bombos sprogimo. Neįmanoma žodžiais paaiškinti tokio košmariško brutalumo“, – fotografijų parodos „Ukrainos vaikai kalba“ atidaryme teigė Seimo Pirmininkės pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parodos iniciatorės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės teigimu, blogio ir melo imperijos pradėta invazija į Ukrainą ir kraupios neapykantos paženklintų bombų sprogimai pažadino visus. Rusijos žiaurumas šiandien sunkiai paaiškinamas sveiku protu mąstančiam žmogui, o ypač nekaltiems vaikams. Todėl, anot Seimo narės, svarbu liudyti ir garsiai kalbėti apie Ukrainos vaikų išgyvenimus.

Parodos atidaryme sveikinimo žodį taręs Ispanijos užsienio reikalų ministras Chosė Manuelis Albaresas pasakojo apie savo apsilankymą prie Lenkijos ir Ukrainos sienos esančiame Ukrainos karo pabėgėlių centre, kuriame esančių vaikų veidai liudija karo beprasmybę.

„Mačiau tuos vaikų veidus pabėgėlių centre ir pagalvoju, jog tai gali būti ir mano vaikai, tai sukrečia. Ukrainos vaikų veidai liudija su kokia humanitarine drama susiduria visa Europa“, – teigė ministras Ch. M. Albaresas.

Ukrainos ambasados Lietuvoje trečioji sekretorė Olena Kuzmenčiuk parodos atidaryme pasakojo apie daugiau nei du mėnesius besitęsiantį karą ir tai, kaip jis atėmė daugelio Ukrainos vaikų vaikystę, kuriems jau daugiau nei du mėnesius tenka gyventi rūsiuose, juose žaisti ir miegoti.

„Rusijos okupantai žudo ne vien karius, jie jau sužalojo apie 690 vaikų, iš kurių 217 žuvo. Pagal mūsų turimus duomenis, apie 120 tūkstančių vaikų yra prievarta išvežti iš savo namų į Rusiją. Žiūrint į šias nuotraukas, mes suprantame, kad vaikų akys nemeluoja ir jų ašaros yra tikros, o mes už tas ašaras niekada negalėsime atleisti“, – teigė O. Kuzmenčiuk.

Parodoje dalyvavo nuo karo į Lietuvą pabėgusi Irina Kovalenko, ji pasakojo istoriją, kaip jos krikšto dukra, kartu su savo šeima, po Rusijos karių perspėjimų apie galimą nužudymą ar išprievartavimą, pasirinko tris valandas miško takais bėgti iš savo namų, žinodami, kad tie takai gali būti užminuoti.

„Tai įvyko Černigovo apskrityje. Mano krikšto dukra gyveno pas savo senelius. Į namus staiga užėjus Rusijos kariams, vaikas pradėjo verkti, kariai pasakė, kad atėjo ją išgelbėti ir vaikas dar labiau išsigando. Vienas iš karių atėjo naktį į namus ir pasakė nedrįsti išeiti iš namų, nes priešingu atveju kariai gali juos nužudyti arba išprievartauti. Anot jo, buvo gautas įsakymas, jog visas jaunas moteris ukrainietes galima prievartauti. Tėvai priėmė sprendimą bėgti šalia esančiais miško takais į saugią teritoriją, nepaisant to, kad takai galėjo būti užminuoti. Tris valandas trukusi kelionė baigėsi sėkmingai, tačiau aš neįsivaizduoju kaip vaikas tai gali ištverti“, – krikšto dukros išgyvenimus pasakojo I. Kovalenko.

Fotografijų parodą „Ukrainos vaikai kalba“ galima pamatyti Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (Seimo I rūmai). Paroda bus eksponuojama iki gegužės 9 dienos.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2022.08.29

TS-LKD sąskrydis vyks rugsėjo 3-4 d. Molėtų rajone

TS-LKD sąskrydis vyks rugsėjo 3-4 d. Molėtų rajone
Skaityti daugiau
TS-LKD
2022.07.15

TS-LKD partijų susitarimą dėl nacionalinio saugumo ir gynybos pasirašys, bet greta pateiks atskirąją poziciją – siūlydami įvesti visuotinę karo prievolę

TS-LKD partijų susitarimą dėl nacionalinio saugumo ir gynybos pasirašys, bet greta pateiks atskirąją poziciją – siūlydami įvesti visuotinę karo prievolę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti