2017.03.03

Ragina imtis priemonių, kad Gruzijoje opozicijos teisės nebūtų ribojamos

TS-LKD smerkia Gruzijos Aukščiausiojo teismo sprendimą dėl ypač populiaraus ir vieno didžiausių Gruzijos televizijos kanalo „Rustavi-2“ uždraudimo, kas dar labiau apribos opozicijos galimybes išreikšti savo poziciją Gruzijoje.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) smerkia Gruzijos Aukščiausiojo teismo sprendimą dėl ypač populiaraus ir vieno didžiausių Gruzijos televizijos kanalo „Rustavi-2“, kas dar labiau apribos opozicijos galimybes išreikšti savo poziciją Gruzijoje.

„Lietuvos integracijos į ES ir NATO patirtis rodo, kad spaudos laisvė yra vienas iš svarbiausių šio proceso sėkmės garantų. TS-LKD tikisi, kad Gruzijos Vyriausybe nedelsdama imsis visų priemonių užtikrinant spaudos laisvę bei opozicijos teises savo šalyje“, – pažymi TS-LKD tarptautinis sekretorius, Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

Parlamentaras atkreipia dėmesį į Jungtinių Amerikos valstijų susirūpinimą dėl situacijos Gruzijoje, kai minėto televizijos kanalo uždraudimas akivaizdžiai apribos opozicijos galimybes išreikšti viešai savo nuomonę per Gruzijos žiniasklaidą. JAV oficialiojoje pozicijoje primygtinai ragina Gruzijos Vyriausybę užtikrinti spaudos laisvę, atviros ir pliuralistinės visuomenės kūrimą, kas yra esminė Gruzijos demokratijos augimo prielaida.

Ž. Pavilionis ragina Lietuvos Vyriausybę taip pat imtis visų diplomatinių priemonių, kad šis Teismo sprendimas būtų atšauktas, siekiant tolygaus demokratijos procesų stiprinimo šalyje bei užtikrinant opozicijai teisę laisvai reikšti savo nuomonę.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti