2017.03.03

Ragina imtis priemonių, kad Gruzijoje opozicijos teisės nebūtų ribojamos

TS-LKD smerkia Gruzijos Aukščiausiojo teismo sprendimą dėl ypač populiaraus ir vieno didžiausių Gruzijos televizijos kanalo „Rustavi-2“ uždraudimo, kas dar labiau apribos opozicijos galimybes išreikšti savo poziciją Gruzijoje.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) smerkia Gruzijos Aukščiausiojo teismo sprendimą dėl ypač populiaraus ir vieno didžiausių Gruzijos televizijos kanalo „Rustavi-2“, kas dar labiau apribos opozicijos galimybes išreikšti savo poziciją Gruzijoje.

„Lietuvos integracijos į ES ir NATO patirtis rodo, kad spaudos laisvė yra vienas iš svarbiausių šio proceso sėkmės garantų. TS-LKD tikisi, kad Gruzijos Vyriausybe nedelsdama imsis visų priemonių užtikrinant spaudos laisvę bei opozicijos teises savo šalyje“, – pažymi TS-LKD tarptautinis sekretorius, Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

Parlamentaras atkreipia dėmesį į Jungtinių Amerikos valstijų susirūpinimą dėl situacijos Gruzijoje, kai minėto televizijos kanalo uždraudimas akivaizdžiai apribos opozicijos galimybes išreikšti viešai savo nuomonę per Gruzijos žiniasklaidą. JAV oficialiojoje pozicijoje primygtinai ragina Gruzijos Vyriausybę užtikrinti spaudos laisvę, atviros ir pliuralistinės visuomenės kūrimą, kas yra esminė Gruzijos demokratijos augimo prielaida.

Ž. Pavilionis ragina Lietuvos Vyriausybę taip pat imtis visų diplomatinių priemonių, kad šis Teismo sprendimas būtų atšauktas, siekiant tolygaus demokratijos procesų stiprinimo šalyje bei užtikrinant opozicijai teisę laisvai reikšti savo nuomonę.

Kitos aktualijos

2019.08.13

Seimo nariai ragina Užsienio reikalų ministeriją reaguoti į Politico.eu publikuotą straipsnį, kuriame šmeižiamas Jonas Noreika-Generolas Vėtra

Seimo nariai ragina Užsienio reikalų ministeriją reaguoti į Politico.eu publikuotą straipsnį, kuriame šmeižiamas Jonas Noreika-Generolas Vėtra
Skaityti daugiau
2019.08.12

Prašoma VTEK įvertinti, ar ministras E. Misiūnas nesinaudoja tarnybine padėtimi

Prašoma VTEK įvertinti, ar ministras E. Misiūnas nesinaudoja tarnybine padėtimi
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti