Šiandien žinių radijo laidoje „Opozicija“ kalbėdamas apie pasirengimą savivaldos rinkimams ir prognozuojamus rezultatus, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pabrėžė, kad šiems rinkimams TS-LKD yra kaip niekad gerai pasiruošusi, todėl ir lūkesčiai dėl rinkimų rezultatų yra optimistiniai.

„Turime išsamius tyrimus, sekame visuomenės nuomonės tendencijas, vertiname žmonių nuotaikas vaikščiodami nuo durų prie durų ir esame įsitikinę, kad palyginti su pastarųjų rinkimų rezultatais turėsime reikšmingą mandatų skaičiaus augimą“, – į laidos vedėjo Raigardo Musnicko klausimą dėl prognozių savivaldybių rinkimuose atsakė G. Landsbergis.

Paklaustas dėl Kauno situacijos, TS-LKD lyderis išsklaidė bandomą įskiepyti įsitikinimą, kad kauniečiai vienareikšmiai palaiko dabartinį merą.

„Matau, kad valstybė nėra užvaldyta, mes esame demokratinė visuomenė ir žmonės laisvi širdyje. Kaune bendraudamas su žmonėmis vakar išgirdau vienos mokytojos pasvarstymų: Ketverius pastaruosius metus tiek didžiuojamės asfaltu ar betonu, kad pamiršome minkštąsias gyvenimo dalis. Kultūra, mokslas, Kauno paveldas, matyt, merui nėra įdomūs. Galbūt anksčiau dėl jo balsavome, bet ar tai pakartosime šįkart, ėmėme labai stipriai abejoti“, – įspūdžiais iš susitikimo su kauniečiais dalijosi G. Landsbergis.

Interviu kalbėta ir apie artėjančius Prezidento rinkimus, ypač dėl Premjero Sauliaus Skvernelio taip ir „neužsidegančios“ rinkimų kampanijos bei neaiškios valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio laikysenos, kuris kandidatas yra pastarojo favoritas Prezidento rinkimuose?

„Jei valdantieji nepradės dirbti, ir mes matysime Saulių Skvernelį, liekantį 3 vietoje arba net žemiau, turbūt nereikia politikos mokslų ekspertizės, kad suprastum, kuris kandidatas iš likusių dviejų yra priimtinesnis Ramūnui Karbauskiui – tas, kuris save laiko neapibrėžtu ir neutraliu, – sakė G. Landsbergis. – Keliu hipotezę, kad aš, matydamas įsibėgėjantį S. Skvernelio lėktuvą ir vis nepakylantį iš prezidentinio oro uosto, R. Karbauskio vietoje, eičiau pas Gitaną Nausėdą ir klausčiau, ką turėčiau padaryti, kad tu paliktum mano Vyriausybę ir premjerą S. Skvernelį?“

Pasak TS-LKD lyderio, G. Nausėda, kalbėdamas apie savo rinkiminę programą, visad pabrėžia, kad susodins skirtingas puses prie bendro stalo. Tad labai įdomu, kokiais klausimais? Kas, ar kandidatas į Prezidentus, bus – moderatorius? Prieš deklaruodamas tokias iniciatyvas, kandidatas turėtų aiškiai pasakyti, kokiais konkrečiais klausimais jis siektų tapti moderatoriumi, nes, TS-LKD ir „valstiečių“ pozicijos dažnu atveju labai stipriai skiriasi.

„Kokia yra pozicija demokratijos, žodžio laisvės, Konstitucijos keitimo, referendumo klausimu – gausybė dalykų, kur mes esame kardinaliai priešingose barikadų pusėse ir principingai giname savo pozicijas. Mes stengiamės argumentuotai, o, mano akimis žvelgiant, R. Karbauskis tai daro dažniau iš jėgos pozicijų, nes turi daugiau balsų“, – komentuodamas situaciją Prezidento rinkimų fone kalbėjo G. Landsbergis.

Užsiminus apie temą dėl šiuo metu įsiplieskusios teisingumo krizės, politikas susirūpino, kad tai labai svarbus įvykis mūsų visuomeniniame gyvenime.

„Jei ši byla užtruks ilgai ir žmonėms nebus išaiškinta, kas čia vyksta, jei sprendimai nebus priimti greitai, aiškiai ir skaidriai, mes galime turėti tikrą pasitikėjimo teismais krizę. Visuomenei turi būti aiškiai pasakyta, kas ir kaip atsitiko“, – „Žinių radijo“ laidoje kalbėjo G. Landsbergis.

Visą interviu su TS-LKD lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu klausykite: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/opozicija/ka-zada-savivaldybiu-rinkimai?video=1

Kitos aktualijos

2019.10.14

„Medžiojantys politikai privalo būti įvardyti viešai“

„Medžiojantys politikai privalo būti įvardyti viešai“
Skaityti daugiau
2019.10.14

„JAV lietuvių bendruomenė kreipsis į Kongresą dėl Astravo keliamos grėsmės Lietuvai“

„JAV lietuvių bendruomenė kreipsis į Kongresą dėl Astravo keliamos grėsmės Lietuvai“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti