2019.01.23

Seime atidaryta fotoportretų parodą „Tarp mūsų“

A. Kupčinskas atidarė fotoportretų parodą „Tarp mūsų“ ir dokumentinį filmą „What about us“, kuriais du jauni menininkai kelia labai jautrų ir dažnai dar vis nepatogų klausimą apie neįgaliuosius mūsų visuomenėje.

Sausio 22 d. Seimo Europos informacijos biure Seimo narys Andrius Kupčinskas pristatė fotoportretų parodą „Tarp mūsų“ ir dokumentinį filmą „What about us“, kuriais du jauni menininkai kelia labai jautrų ir dažnai dar vis nepatogų klausimą apie neįgaliuosius mūsų visuomenėje.

„Beautiful heart“ fondo įkūrėjos Jolantos Sadauskienės inicijuotas socialinis projektas – Vilijampolės socialinės globos namų gyventojų fotoportretai – skirtas neįgaliųjų integracijai į visuomenę, norint sugriauti nusistovėjusius visuomenės stereotipus ir pranešti, kad šie žmonės yra lygiai tokie pat, kaip ir mes, netgi dar labiau tikresni, nuoširdesni, atviresni ir laisvesni. Fotografo Deivido Bendžiaus nuotraukose įamžintos akimirkos ir išryškina Vilijampolės socialinės globos namų gyventojų unikalias savybes, ir perteikia laimingo, paprasto, nuoširdaus, besidžiaugiančio gyvenimu, žmogaus emocijas.

Tomo Aukso dokumentinio filmo „What about us“ herojai – tų pačių Vilijampolės socialinės globos namų globotiniai. Tomas Auksas yra jaunas, lietuvių kilmės režisierius, menininkas ir tarptautinės diplomatinės organizacijos Liberatum kūrybos direktorius. Žurnalas „Wallpaper“ Tomą Auksą apibūdino kaip mokslininką universalą, arba kitaip – plataus suvokimo žmogų. Auksas savo kūryboje dažnai kalba apie socialines stigmas, tautines mažumas ir kitas globalias problemas. Kaip pats Tomas sakė parodos metu, „kai kas filmą įsivaizdavo kaip labai niūrų, tačiau jame yra ir daug šypsenų, žaidimų, kaip ir bet kuriame gyvenime“.

Parodos atidaryme taip pat dalyvavo ir sveikinimo žodį sakė Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotoja J. Šliužienė, Graikijos ambasadorė Dr. Vassiliki Dicopoulou, Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Zhifei Shen.

Bet svarbiausi parodos atidarymo ir filmo premjeros dalyviai šį kartą buvo fotoportretų ir dokumentinio filmo herojai – vaikai iš Vilijampolės socialinės globos namų. Jie nuoširdžiai džiaugėsi gautu dėmesiu ir buvimu kartu, o po parodos pristatymo buvo pakviesti į ekskursiją po Seimą.

„Tai mažas, bet labai gražus pavyzdys, kai menininkai, politikai, pramogų pasaulio atstovai susivienija bendram projektui, kad mūsų visuomenė būtų gražesnė ir geresnė“, – apibendrino parodą Seime atidaręs Andrius Kupčinskas. 

/4 1

Kitos aktualijos

2019.08.13

Seimo nariai ragina Užsienio reikalų ministeriją reaguoti į Politico.eu publikuotą straipsnį, kuriame šmeižiamas Jonas Noreika-Generolas Vėtra

Seimo nariai ragina Užsienio reikalų ministeriją reaguoti į Politico.eu publikuotą straipsnį, kuriame šmeižiamas Jonas Noreika-Generolas Vėtra
Skaityti daugiau
2019.08.12

Prašoma VTEK įvertinti, ar ministras E. Misiūnas nesinaudoja tarnybine padėtimi

Prašoma VTEK įvertinti, ar ministras E. Misiūnas nesinaudoja tarnybine padėtimi
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti