2018.05.03

„Seime – diskusija dėl ligoninėse gydomų mažamečių priežiūros“

Reaguodama į pranešimus apie vaikų teisių pažeidimus šalies gydymo įstaigose Seimo narė Agnė Bilotaitė gegužės 4 dieną inicijuoja diskusiją siekdama identifikuoti problemas ir rasti geriausius jų sprendimo būdus.

Reaguodama į pranešimus apie vaikų teisių pažeidimus šalies gydymo įstaigose Seimo narė Agnė Bilotaitė gegužės 4 dieną inicijuoja diskusiją siekdama identifikuoti problemas ir rasti geriausius jų sprendimo būdus.

Apie tai, jog kai kurių ligoninių vaikų ligų skyriuose neužtikrinama tinkama mažųjų pacientų slauga ir priežiūra, ne kartą skelbė ir žiniasklaida.

„Daugiausiai skundų girdime dėl mažamečių, kurie į ligonines patenka iš globos įstaigų. Medikai negali budėti šalia jų nuolat, todėl mažieji priversti ilgas valandas būti vieni. Šie vaikai ir taip pažeidžiami, o tokios situacijos tik pablogina jų psichologinę būseną. Problemų yra ir dėl vaikų, turinčių tėvus, priežiūros. Žmonės skundžiasi, kad yra tiesiog atplėšiami nuo savo kūdikių, kai šie patenka į skubios pagalbos skyrius”, –  teigia A. Bilotaitė.

Aptarti egzistuojančias problemas parlamentarė pakvietė vaikus gydančių šalies ligoninių, vaiko teises įgyvendinančių institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovus. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas renginyje pristatys klinikos patirtį užtikrinant įvairiapusę pagalbą mažiausiems pacientams.

„Neabejoju, kad mūsų medikai daro viską, kad padėtų vaikams kuo greičiau pasveikti. Tačiau ne visi susimąsto, kad be tinkamų vaistų ir procedūrų vaikui būtina jausti artimiausių žmonių – tėvų ar globėjų rūpestį, jų artumą ir palaikymą. Simboliška, kad Motinos dienos išvakarėse tarsimės, kaip užtikrinti, kad kiekvienas mūsų šalies vaikas nebūtų paliktas tada, kai jam sunkiausia”, – sako Seimo narė.

Renginio pradžia gegužės 4 d. 10 val. (K. Antanavičiaus salė, Seimo III rūmai).

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti