TS-LKD
2017.03.10

Seime įsteigta laikinoji „Pro–Ukraine“ grupė rūpinsis paramos Ukrainai įgyvendinimu

Seime įsteigta laikinoji „Pro–Ukraine“ grupė, kuri rūpinsis paramos Ukrainai planų įgyvendinimu.

-Seimo nariai Andrius Kubilius, Gabrielius Landsbergis, Ingrida Šimonytė, Dainius Kreivys, Emanuelis Zingeris, Gediminas Kirkilas, Juozas Bernatonis, Juozas Olekas, Arūnas Gelūnas, Viktorija Čmilytė, Egidijus Vareikis ir Mindaugas Puidokas bei kiti parlamentarai įsteigė Seimo narių laikinąją grupę „Pro-Ukraine“, kuri rūpintųsi Seimo Europos ir Užsienio reikalų komitetų patvirtintu Lietuvos paramos Ukrainai planų efektyviu įgyvendinimu.

Parlamentarai pabrėžia, kad Ukrainoje šiuo metu sprendžiasi esminiai ne tik pačios Ukrainos, bet ir regiono bei viso Vakarų pasaulio ateities klausimai. Ukraina po 2014 metų Maidano revoliucijos įgyvendino milžiniškas reformas, siekdama tapti europietiška valstybe. Ukrainos ateityje vis dar laukia svarbios, ilgalaikės ir sudėtingos reformos, kurioms įgyvendinti reikia Vakarų bendruomenės paramos. Šios šalies žmonės ir patys įgyvendina dideles reformas ir kuria europietišką valstybę, tuo pačiu metu gindamiesi nuo karinės ir hibridinės agresijos.

Lietuvos visuomenė ir valdžios institucijos nuo pat Maidano revoliucijos plačiai ir nuosekliai rėmė ir remia Ukrainos siekį apginti savo suverenitetą bei tapti europietiška valstybe, o Seimas po 2014 metų Maidano revoliucijos daug kartų yra deklaravęs paramą Ukrainai, 2014 m. lapkričio 14 d. Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetaipatvirtino Lietuvos paramos Ukrainai veiksmų planą „Dėl Lietuvos Respublikos pozicijos dėl Ukrainos pagrindinių principų ir Lietuvos paramos Ukrainai priemonių“, kurių įgyvendinimui Seimo nariai skyrė daug dėmesio.

„Esame įsitikinę, kad Lietuvos parama Ukrainai gali būti dar intensyvesnė, efektyvesnė bei geriau koordinuojama, tam išnaudojant tiek Lietuvos-Ukrainos dvišalius santykius, tiek Lietuvos narystės ES ir NATO organizacijose teikiamas galimybes“, – sakė vienas iš šios grupės steigimo iniciatorių Seimo narys Andrius Kubilius, primindamas, kad 2017 m. kovo 3 d. Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų patvirtinti „Naujas Europos planas Ukrainai“ ir „Lietuvos Respublikos pozicijos dėl Ukrainos pagrindinių principų ir Lietuvos paramos Ukrainai priemonių (Lietuvos planas Ukrainai 2017-2020)“ ypač svarbūs dokumentai, apibrėžiantys naujas svarbias paramos Ukrainai dvišales ir daugiašales iniciatyvas.

Grupėje planuojama aptarti minėtų paramos planų įgyvendinimą, svarstyti naujas paramos iniciatyvas, derinti tokių iniciatyvų įgyvendinimą tarp įvairių valdžios institucijų, bei ieškoti naujų bendradarbiavimo būdų su įvairiomis visuomeninėmis ir pilietinėmis paramos Ukrainai iniciatyvomis.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti