2020.07.28

Seimo Antikorupcijos komisijai siūloma imtis klausimų keliančio Sporto rėmimo fondo lėšų skirstymo

Seimo Antikorupcijos komisijai siūloma imtis klausimų keliančio Sporto rėmimo fondo lėšų skirstymo

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Antikorupcijos komisijos pirmininką Ričardą Jušką dėl Sporto rėmimo fondo lėšų paskirstymo svarstymo Antikorupcijos komisijoje.  

Parlamentaras J. Razma pažymi, jog Antikorupcijos komisijoje ne kartą svarstė Sporto rėmimo fondo lėšų paskirstymo ir jo reglamentavimo problemas, ir atrodė, kad buvo pasiekta, jog tvarka pakeista didesnio skaidrumo linkme, tačiau po šiųmečio lėšų skirstymo vis dar išlieka nemažai abejonių dėl skaidrumo ir objektyvumo. 

Seimo Antikorupcijos komisijos narys ragina kelti klausimus:

  1. Kiek Švietimo, mokslo ir sporto ministras, tvirtindamas lėšų skirstymą, gali nukrypti nuo skirstymo komisijos pateiktų rekomendacijų, kaip tokie pakeitimai turėtų būti pagrindžiami? 
  2. Ar gali į Fondo lėšas pretenduoti subjektai, kurių steigėjai ar vadovai – už ekonominius nusikaltimus teisti asmenys? 
  3. Ar nederėtų laikyti viešųjų ir privačių interesų konfliktu to atvejo, kai skirstymo sprendimo rengime ir priėmime dalyvaujančius bei paraišką lėšų gavimui pateikusius asmenis sieja partinė priklausomybė?

„Šiandien dėl Fondo lėšų skirstymo reglamentavimo tobulinimo valdantieji kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), tačiau  kreipimasis orientuotas į ateitį, nekelia klausimų dėl šiais metais Švietimo, mokslo ir sporto ministro atlikto Fondo lėšų paskirstymo, todėl siūlau Komisijoje tai išnagrinėti, o dėl įgyvendinimo – imtis parlamentinės kontrolės“, – teigė J. Razma. 

Kitos aktualijos

2020.11.24

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke
Skaityti daugiau
2020.11.19

„Kelias į problemų sprendimą, visų pirma, slypi atvirume“

Kandidatės į Ministrus Pirmininkus kalba Seimo posėdžių salėje
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti