2017.04.28

Seimo dauguma nedrįso atmesti konservatorių pasiūlymo dėl paramos vaikus auginančioms šeimoms

Seimo dauguma nedrįso atmesti konservatorių pasiūlymo dėl paramos vaikus auginančioms šeimoms.

 Šiandien Seimas po pateikimo pritarė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pasiūlymui didinti neapmokestinamąsias pajamas du ir daugiau vaikų auginančioms šeimoms. Tiesa, toks sprendimas priimtas tik vieno balso persvara, nes Seimo dauguma manė kitaip.

      Vienas iš Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto iniciatorių Laurynas Kasčiūnas pabrėžė, kad šiuo pasiūlymu siekiama mokestinėmis priemonėmis skatinti vaikus auginančias šeimas, mokesčius labiau susiejant su vaikų skaičiumi. Pavyzdžiui, papildomai sumažinant pajamų apmokestinimą du ir daugiau vaikų auginančioms šeimoms.

      „Tai yra viena iš priemonių, didinančių šeimų gerovę, o šeimų gerovės didėjimas – vienas iš motyvų skatinančių auginti vaikus. Šiuo pasiūlymu siekiama prisidėti ir prie demografinių problemų sprendimo, mažinti socialinę atskirtį, su kuria neretai susiduria daugiavaikės šeimos. Nes viena iš mažo gimstamumo priežasčių – gyventojų finansinis neapibrėžtumas, t. y. gyventojai nesijaučia tikri, kad turės pakankamai pajamų šeimos išlaikymui“, – teigė L. Kasčiūnas.

       Įstatymo projektu siūloma padidinti šiuo metu taikomą PNPD nuo 200 eurų iki 300 eurų už antrą ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį vaiką (įvaikį), jeigu jis mokosi mokykloje pagal bendrojo ugdymo programą. Padidinus PNPD, du vaikus (įvaikius) vienas auginantis asmuo visiškai nemokės gyventojų pajamų mokesčio, jeigu jo bruto darbo užmokestis neviršys maždaug 666,5 eurų per mėnesį, tris vaikus (įvaikius) – 866,5 eurų per mėnesį, o šeimos, auginančios du vaikus, pajamos „į rankas“ maksimaliai padidės iki 15 eurų per mėnesį (arba 180 eurų per metus), tris vaikus – iki 30 eurų per mėnesį (arba 360 eurų per metus).

      „Džiaugiuosi, kad atsirado Seimo narių, pilietiškai vertinančių mūsų šeimų situaciją ir norinčių joms padėti. Tikiuosi, kad įstatymo projektas Seime bus konstruktyviai išdiskutuotas ir galėsime jį priimti. Norėčiau, kad ne tik skambiais šūkiais  stengtumėmės padėti šeimoms, bet ir apčiuopiama pagalba“, – pažymėjo L. Kasčiūnas.

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti