2018.03.26

Seimo nariai ragina Ministrą Pirmininką paankstinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pataisų įsigaliojimą

Laurynas Kasčiūnas ir Rasa Juknevičienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką S. Skvernelį, prašydami įvertinti galimybę paankstinti Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo 25 straipsnio įsigaliojimą iki 2018 m. liepos 1 d.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Rasa Juknevičienė kreipėsi į Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami įvertinti galimybę paankstinti Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo Nr. VIII-275, 25 straipsnio įsigaliojimą iki 2018 m. liepos 1 d., kuriuo visi Lietuvos Respublikoje įsteigti juridiniai asmenys, išskyrus juridinius asmenis, kurių vienintelis dalyvis yra valstybė ar savivaldybė, privalo pateikti tikslią informaciją apie savo naudos gavėjus.

„Atsižvelgdami į šios dienos Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos pristatytą grėsmių nacionaliniam saugumui vertinamą, kuriame įvardijama nacionalinio saugumo interesų neatitinkančių investicijų grėsmė ir tai, kad nustatoma vis daugiau atvejų, kai investuoti Lietuvoje siekia užsienio investiciniai fondai ir ES registruoti juridiniai subjektai, kurių galutiniai naudos gavėjai nėra žinomi, kreipėmės į Ministrą Pirmininką prašydami įvertinti galimybę paankstinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pataisų įsigaliojimą, kuriomis juridiniai asmenys būtų įpareigoti teikti tikslią informaciją apie savo naudos gavėjus“, – teigia L. Kasčiūnas.

R. Juknevičienė sakė, kad turime atkreipti dėmesį ir į neseniai viešumoje pasirodžiusią informaciją apie kai kurių Lietuvos įmonių galimus sandorius su Kremliaus aplinka, įskaitant Rusijos Federacijos gynybos pramonę, mūsų NATO partnerės JAV sankcionuojamus asmenis ir finansines institucijas. Pažymėtina, kad tokios įmonės kelia grėsmę mūsų valstybės nacionaliniam saugumui, todėl privalome laikytis principinės nuostatos, kad valstybės interesų neatitinkančioms įmonėms būtų efektyviai užkertama galimybė prieiti prie nacionaliniam saugumui reikšmingos, strateginės infrastruktūros ir informacijos.

„Pabrėžtina ir aplinkybė, kad Rusijos veiksmai, siekiant išlaikyti ir sustiprinti įtaką mūsų valstybės vidaus politiniuose procesuose tik intensyvės dėl artėjančių 2019 m. Lietuvos Respublikos prezidento ir kitų rinkimų“, – komentavo Seimo nariai.

L. Kasčiūno teigimu – paankstindami šio įstatymo įsigaliojimą nepaliksime erdvės ir laiko įmonėms bandyti nuslėpti informaciją apie tikruosius naudos gavėjus tais atvejais, kai investuotojai turi sąsajų su Lietuvai priešiškomis žvalgybos ir saugumo tarnybomis bei jėgos institucijomis, kurios kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Kitos aktualijos

2020.05.25

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą
Skaityti daugiau
2020.05.25

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti