2017.11.06

Seimo nariai siūlo mažinti mokesčių naštą vaikus auginančioms šeimoms

TS-LKD frakcijos narių siūlymu, vidutinę algą gaunančios ir du vaikus auginančios šeimos pajamos padidėtų 90 eurų, o tris ir daugiau vaikų – 135 eurais (vidutinis darbo užmokestis šiandien Lietuvoje sudaro apie 840 eurų.)

Seime kyla iniciatyva padidinti šeimų, auginančių vaikus, pajamas. Remiantis Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių siūlymu, vidutinę algą gaunančios ir du vaikus auginančios šeimos pajamos padidėtų 90 eurų, o tris ir daugiau vaikų – 135 eurais. (Vidutinis darbo užmokestis šiandien Lietuvoje sudaro apie 840 eurų.)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis ir Audronius Ažubalis įregistravo pasiūlymą Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projektui, pagal kurį 2 vaikus auginančioms šeimoms būtų taikomas ne 15 proc., o 10 proc. GPM tarifas,  tris ir daugiau vaikų – ne 15 proc., o 5 proc. GPM tarifas.

„Tokie gyventojų pajamų mokesčio pakeitimai pagal auginamų vaikų skaičių būtų viena iš realių priemonių, didinančių šeimų gerovę. Pasiūlymu siekiame sumažinti mokestinę naštą tiek mažiausias pajamas gaunančioms šeimoms, tiek toms, kurios gauna vidutines ar didesnes nei vidutinės pajamas. Esame įsitikinę, kad Vyriausybės siūlomi vaiko pinigai, atsižvelgiant į skurdo problemas ir itin aukštą kainų lygį nėra pakankama parama vaikus auginančioms šeimoms, todėl ir teikiame šį pasiūlymą“, – teigia L. Kasčiūnas

Ž. Pavilionis sako, kad įgyvendinus siūlomus pokyčius, du vaikus auginančio ir vidutines pajamas, t. y. maždaug 830 eurų per mėnesį, gaunančio asmens grynosios mėnesio pajamos padidėtų nuo 703,55 iki 748,80 eurų, lyginant su dabartine GPM sistema. Tris vaikus – nuo 733,55 iki 857,05 eurų.

A. Ažubalio teigimu, šiuo pasiūlymu taip pat siekiama labiau prisidėti ir prie demografinių problemų sprendimo, mažinti socialinę atskirtį, su kuria neretai susiduria daugiavaikės šeimos. Viena iš pagrindinių mažo gimstamumo priežasčių – gyventojų finansinis neapibrėžtumas, t. y. gyventojai nesijaučia tikri, kad turės pakankamai pajamų šeimos išlaikymui.

„Tikslinga siūlyti labiau sumažinti pajamų apmokestinimą vaikus auginančioms šeimoms, taip siekiant remti šeimas, ypač daugiavaikes, ir prisidėti prie gimstamumo skatinimo, mažinti socialinę atskirtį“, – pabrėžia P. Saudargas.

 

Kitos aktualijos

2020.01.17

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“
Skaityti daugiau
2020.01.17

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti