2017.12.19

Seimo opozicinės frakcijos rengia pasitarimą ir kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją

Seimo opozicinių frakcijų seniūnai Gabrielius Landsbergis, Eugenijus Gentvilas, Juozas Olekas, Bronislovas Matelis ir Kęstutis Bartkevičius kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį ir Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

Seimo opozicinių frakcijų seniūnai Gabrielius Landsbergis, Eugenijus Gentvilas, Juozas Olekas, Bronislovas Matelis ir Kęstutis Bartkevičius kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį ir Seimo kanceliarijos Seimo posėdžių sekretoriato vadėją Violetą Gureckienę dėl Seimo narių pasitarimo.

Opozicinių frakcijų vadovai, remdamiesi Seimo statuto 103 straipsniu, šiandien 14.45 val. Seimo posėdžių salėje kviečia visų Seimo narių pasitarimą, kuriame siūlo aptarti prievolę Seimo posėdžiams pirmininkaujantiesiems laikytis politinio nesuinteresuotumo ir objektyvumo principų.

Siūloma aptarti ir Seimo Pirmininko prievolę būti viso Seimo Pirmininku, o ne vienu iš valdančiosios koalicijos lyderių. Taip pat siūloma aptarti konstitucinės Seimo daugumos pareigas gerbti Seimo opozicijos teises.

„Kviečiame Seimo Pirmininką ir visus valdančiosios koalicijos bei opozicijos Seimo narius dalyvauti šiame svarbiame Seimo narių pasitarime“, – rašoma kreipimesi.

Seimo opozicinės frakcijos taip pat kreipėsi atskiru raštu į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl neteisėto Seimo Pirmininko V. Pranckiečio elgesio.

Svarstant Medicinos praktikos įstatymo straipsnių pakeitimo įstatymo projektą (Nr. XIIIP-1209(3)) pirmu balsavimu dviejų balsų skirtumu pritarta Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Ingridos Šimonytės ir Mykolo Majausko pataisai. Seimo Pirmininkas matydamas, kad ši pataisa neatitinka valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pozicijos, pradėjus svarstyti kitą pataisą ir viešai nenurodant, kaip to reikalauja Seimo statuto 121 straipsnio 1 dalis, paskelbė perbalsavimą dėl minėtos pataisos ir taip manipuliuojant procedūra buvo pakeista pirminė Seimo jau priimta pozicija.

Opozicinės frakcijos prašo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos panaikinti antrąjį balsavimą dėl I. Šimonytės ir M. Majausko pataisos Medicinos praktikos įstatymo projektui, nes Seimas aiškiai ir pagal Statuto normas išreiškė savo valią pirmuoju balsavimu. Taip pat prašoma nustatyti, ar Seimo Pirmininkas neargumentuotai paskelbdamas perbalsavimą dėl pataisos nepažeidė Seimo statuto.

„Seimo Pirmininkas nepaaiškino, kokių kilo abejonių dėl ankstesnio balsavimo bei tiksliai nesuformuluodamas klausimo paskelbė perbalsavimą dėl minėtos pataisos, ir taip manipuliuojant procedūra buvo pakeista pirminė Seimo jau priimta pozicija. Tokiu būdu, mūsų nuomone, Seimo Pirmininkas pažeidė Seimo statuto 121 straipsnį, kuris numato, kokiais atvejais gali būti vykdomas perbalsavimas dėl svarstomo klausimo“, – rašoma kreipimesi

Kitos aktualijos

2020.01.17

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“
Skaityti daugiau
2020.01.17

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti