M. Navickienė
L. Kasčiūnas
2018.06.22

Siekiama gerinti padėtį vaiko priežiūros atostogų išėjusiems tėvams

Siekiama gerinti padėtį vaiko priežiūros atostogų išėjusiems tėvams.

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių Monikos Navickienės ir Lauryno Kasčiūno Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms, leidžiančioms didinti vidurinės ir žemesniosios klasės šeimų pajamas pirmaisiais naujagimio gyvenimo metais.

Parlamentarai pažymi, jog pagal dabartinį teisinį reguliavimą, tėvai pasirinkę 2 metų trukmės vaiko priežiūros atostogas, pirmaisiais metais gauna 70 proc., antraisiais – 40 proc. iki atostogų apdraustų pajamų. Pagal šią nuostatą, naujagimis didelei daliai Lietuvos šeimų reiškia finansinius sunkumus, kuomet smunka ne tik bendrosios pajamos, bet ir padidėja išlaidos. Tėvams, pasirinkusiems vienerių metų vaiko priežiūros atostogas, pajamos nesmunka, tačiau, įvertinus ženkliai padidėjusias išlaidas, pragyvenimo lygis krenta. Dėl šių priežasčių buvo siūlytos pataisos, kurios, esant poreikiui, leistų vaiko priežiūros bei motinystės atostogų išėjusiems tėvams dirbti darbą iki 20 valandų per savaitę neprarandant pajamų.

„Su itin dideliais iššūkiais susiduria jaunos šeimos, kūdikio susilaukusios dar neturėdamos darbinės patirties arba dar studijuojant. Šiuo metu išmokų laikotarpis studijuojantiems asmenims yra susietas su vaiko amžiumi – išmokos mokamos, kol vaikui sueina vieneri metai. Studentams, kuriems yra likę daugiau nei vieneri metai iki studijų baigimo ir kurie negauna pakankamos paramos iš šeimos, nėštumas reiškia didelius finansinius sunkumus ateityje“, – teigė M. Navickienė.

„Džiaugiuosi, jog pagaliau prieita prie realių sprendimų, o ne tik užsiimama kalbomis. Šiandien Lietuva yra antra nuo galo Europos Sąjungoje pagal išleidžiamus pinigus vaikų bei šeimos politikai (tam mes skiriame 1 proc. BVP, kai ES vidurkis yra 2,4 proc.), nors esame iš tų, kurie susiduria su itin grėsmingomis demografinėmis problemomis. Todėl daugiau nebegalime atidėlioti ir džiugu, jog pradėjome veikti. Žengtas tikrai svarbus žingsnis didinantis šeimų pasirinkimo galimybę bei suteikianti papildomos motyvacijos nebijoti priimti sprendimo turėti daugiau vaikų, nebijant finansinio ar profesinio nestabilumo“, – pažymėjo L. Kasčiūnas.

 Galutinį sprendimą dėl įstatymo pataisų Seimas priims rudens sesijoje.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti