2018.05.16

Siekiama užtikrinti valstybės paramą tėvams, ligoninėse slaugantiems vaikus iki septynerių metų

Siekiama užtikrinti valstybės paramą tėvams, ligoninėse slaugantiems vaikus iki septynerių metų.

Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą siūlydama pratęsti terminą, iki kurio už mažamečių pacientų slaugą ligoninėje būtų apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką slaugymo išlaidos apmokamos tik tėvams, slaugantiems vaikus iki trejų metų.

Parlamentarė prašo pakeisti šią tvarką reglamentuojantį sveikatos apsaugos ministro 1998 m. birželio 18 d. įsakymą Nr. 329 „Dėl bazinių kainų patvirtinimo“, nustatant, kad „vaiko, kuriam ne daugiau kaip septyneri (vietoj trejų metų), slaugančiojo asmens išlaikymo išlaidos apmokamos neatsižvelgiant į medicinines indikacijas“.

Tai, kad dabar galiojanti tvarka nėra teisinga, kalbėta praėjusią savaitę A. Bilotaitės inicijuotoje diskusijoje Seime, kur aptartos problemos dėl mažamečių priežiūros ligoninėse.

Pasak Seimo narės A. Bilotaitės, Lietuvai vaiko teisių apsaugos srityje sparčiai žengiant pirmyn, vis dar yra sričių, kur vaiko teisės pagal JT Vaiko teisių konvenciją nėra užtikrinamos. Viena iš jų – mažamečių priežiūra gydymo įstaigose. „Į viešumą vis iškyla konkrečių pavyzdžių, kai šalies ligoninėse gydomi mažamečiai paliekami vieni palatose, patiria didžiulį stresą medicininių procedūrų metu, naktį. Akivaizdu, kad  gydymo įstaigos užtikrina būtiną gydymą ir fizinius vaikų poreikius, tačiau visi suprantame, kad emocinio palaikymo, saugumo jausmo ir ramybės, taip būtinos kiekvienam sergančiajam, nėra kam užtikrinti“, – teigia parlamentarė.

Šiuo metu galiojantis teisinis reguliavimas, anot A. Bilotaitės, kelia daug problemų, tai atskleidė ir diskusija Seime. „Tikiuosi, kad ministras apsvarstys šį mano pasiūlymą, kuris, nors galutinai ir neišspręstų, tačiau gerokai pagerintų mažamečių priežiūrą, bent iš dalies išspręstų vaikų ligoninėse dirbančių gydytojų rūpesčius dėl mažamečių slaugos šalies ligoninėse“, – sako A. Bilotaitė.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti