2019.02.07

„Širinskienė ir Jakeliūnas užsiima ne tyrimais, bet politiniu spaudimu oponentams ir nepriklausomoms institucijoms“

„Širinskienė ir Jakeliūnas užsiima ne tyrimais, bet politiniu spaudimu oponentams ir nepriklausomoms institucijoms“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, reaguodama į šiandien parlamentarės Agnės Širinskienės vadovaujamos Laikinosios tyrimo komisijos posėdžio metu nuskambėjusias nepagrįstas Seimo nario Stasio Jakeliūno insinuacijas, pabrėžia, kad politinį spaudimą Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkui galėjo daryti pats S. Jakeliūnas.

„Šiandien jau ir Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pagaliau pripažino, kad A. Širinskienės komisijos veikla bevertė, ji užsiiminėja nežinia kuo. Tačiau panašu, kad realybė dar blogesnė, nes komisija užsiima ne beverte, o kenksminga veikla – daro politinį spaudimą nepriklausomoms institucijoms bei siekia išbalinti tikruosius įstatymų pažeidėjus. Seimo narių teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą gina pati Konstitucija, o iš žiniasklaidoje paaiškėjusios informacijos matėme šokiruojantį vaizdą, kad Konstituciniam Teismui konkrečioje byloje politinį spaudimą galėjo daryti A. Širinskienės politinis bendražygis S. Jakeliūnas“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pasak parlamentarės, žiniasklaidoje viešai buvo paskelbta, jog S. Jakeliūnas pats inicijavo susitikimą su Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu, o susitikimas įvyko dar KT nepriėmus sprendimo dėl priėmimo ar atsisakymo nagrinėti opozicijos kreipimąsi. 

Kaip buvo skelbta, „DELFI šaltinių žiniomis, S. Jakeliūnas galėjo spausti D. Žalimą nesiimti pensijų reformos klausimo dėl to, kad išankstinį kreipimosi vertinimą atliko KT teisėja Daiva Petrylaitė, kurios sesuo, advokatė Vida Petrylaitė, yra atlikusi pensijų reformos teisinį vertinimą Lietuvos investicijų ir pensijų fondo asociacijai“, o spaudimą Seimo nariams, jog jie nepateiktų skundo KT dar prieš tai darė S. Jakeliūnas, viešai teigdamas, kad jei bus pateiktas skundas, jis inicijuos parlamentinį tyrimą nukreiptą prieš oponuojančius Seimo narius.

Kaip teigė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Stasys Šedabaras, į sveiko proto rėmus sunkai telpa Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko aiškinimas, kad praėjus beveik dvejiems metams po rinkimų jis netikėtai panoro ,,susipažinti“ su Konstitucinio Teismo pirmininku, ir būtent tuo laiku, kai teismas rengė sprendimą, priimti ar nepriimti Seimo narių kreipimąsi komiteto pirmininkui labai aktualiu klausimu.

 

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti