2017.04.07

Siūloma naujai įvertinti buvusio kultūros ministro elgesį

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys prof. Vytautas Juozapaitis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) prašydamas naujai įvertinti buvusio kultūros ministro Šarūno Biručio elgesį ir galimai pažeistą Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys prof. Vytautas Juozapaitis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) prašydamas naujai įvertinti buvusio kultūros ministro Šarūno Biručio elgesį ir galimai pažeistą Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, kai Kultūros ministerija, neturėdama tam juridinio pagrindo, apmokėjo jo kelionės pernai birželio 29–liepos 11 d. verslo klase išlaidas valstybės biudžeto lėšomis, nors ministro oficiali komandiruotė į JAV buvo 2016 m. birželio 29–liepos 5 d.

Primename, Seimo TS-LKD frakcijos, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto tuometiniai nariai Vytautas Juozapaitis, Valentinas Stundys ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas kreipėsi į VTEK dėl kultūros ministro Š. Biručio komandiruotės į JAV, klausdami, ar ministras nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų ministerijos lėšomis asmeniniais tikslais keliaudamas į JAV.

Komisija iš pradžių priėmė nagrinėti Seimo narių kreipimąsi, o vėliau pranešė tyrimą nutraukianti, nes ministras grąžino pinigus už bilietus.

„Pats faktas, kad ministras grąžino pinigus, jau įrodo, jog jis savo pažeidimą pripažino. Be to, VTEK sprendimai, vadovaujant iš pareigų pašalintam Romui Valentukevičiui, kelia įtarimų dėl jų pagrįstumo. Todėl atsiradus naujoms aplinkybėms, kad po VTEK sprendimų pinigai vis dėlto buvo grąžinti, ir pasikeitus šios institucijos vadovybei, matau poreikį iš naujo teikti klausimą svarstymui“, – sako kreipimosi autorius V. Juozapaitis.

Parlamentaras pastebi požymių, kad VTEK yra pasirengusi taisyti pirmtakų padarytas klaidas ir tikisi objektyvaus situacijos išnagrinėjimo.

Kitos aktualijos

2020.08.12

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti