2018.01.11

Sostinės konservatoriai prašo prokuratūros ištirti Lukiškių aikštės rekonstrukcijos viešųjų pirkimų istoriją

Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija, vykdydama aikštės rekonstrukciją, šiurkščiai pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vykdytos Lukiškių aikštės rekonstrukcijos ir jos metu organizuotų viešųjų pirkimų.

Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija, vykdydama aikštės rekonstrukciją, šiurkščiai pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą. Nustatyta, kad savivaldybė tyčia sukūrė tokią situaciją, kai nupirkus pirminius aikštės tvarkymo darbus, kiti būtini aikštės rekonstrukcijos užbaigimo darbai buvo perkami be jokio konkurso iš to paties rangovo. Tokiu būdu aikštės rekonstrukcijos sąmata nuo pradinių 2 mln. Eurų išaugo iki 4 mln. Eurų.

Konservatoriai savo kreipimesi prokurorams taip pat nurodo, kad vykdant aikštės rekonstrukciją galėjo būti organizuojami ir apsimestiniai sandoriai. Tam, kad nereikėtų vykdytų viešųjų konkursų, savivaldybės administracija ir jos įmonė UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ imitavo dovanų miestui gavimą aikštės tvarkymo darbais ar inventoriumi iš privačių subjektų. Tuo pat metu tie patys dovanotojai, nekilnojamojo turto vystytojai, gavo reikalingus administracinius sprendimus savo vystomiems projektams iš Vilniaus miesto savivaldybės. Toks sutapimas suponuoja, kad buvo vykdomi apsimestiniai sandoriai, siekiant išvengti viešųjų pirkimų procedūrų ir norint, kad rangos darbus atliktų konkretus subjektas.

„Prisidengiant aikštės sutvarkymo svarba ir beprotiška skuba, buvo grubiausiu būdu pažeistos viešųjų pirkimų procedūros. Negana ta, iš viso šito farso kažkas gerai pasipelnė, nes aikštės sutvarkymo sąmata išaugo net dvigubai – nuo 2 mln. Eurų iki 4 mln. Eurų. Akivaizdu, kad kai Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė savo išvadas, visuomenei turi būti atsakyta, ar visa tai nebuvo daroma tyčia, siekiant pasipelnyti savivaldybės sąskaita“, – teigia  TS-LKD frakcijos seniūnas Valdas Benkunskas.

Viešųjų pirkimo tarnyba išnagrinėjo tris Vilniaus miesto savivaldybės vykdytų Lukiškių aikštės rekonstrukcijos darbų viešųjų pirkimų sutartis. Visos jos, anot tarnybos, vykdytos pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą. Dėl šių pažeidimų ir pažeisto viešojo intereso Viešųjų pirkimų taryba žada kreiptis į teismą.

Kitos aktualijos

2020.01.17

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“
Skaityti daugiau
2020.01.17

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti