A. Petrošius
2020.12.16

„Sprendžiant parlamentaro P. Gražulio teisinės neliečiamybės klausimą – teisėsaugai suteikta galimybė veikti“

Seimo TS-LKD frakcijos nario, Socialinių reikalų ir darbo komiteto atstovo A. Petrošiaus kalba

Seimo TS-LKD frakcijos nario, Socialinių reikalų ir darbo komiteto atstovo Audriaus Petrošiaus kalba plenarinių posėdžių salėje:

„Vakar balsavome dėl Petro Gražulio neliečiamybės. Praėjusioje kadencijoje neliečiamybės panaikinimui valdantiesiems pritrūko valios. Tačiau tuo procesas nesibaigė, todėl prisiekus naujam Seimui šis klausimas ir vėl grįžo į darbotvarkę.

Seimo nariui taikomas neliečiamybės institutas nėra kokia panacėja, galinti išspręsti visas mūsų asmenines problemas.
Neliečiamybės institutas iš esmės yra sukurtas apsaugoti Seimo narius nuo politinio persekiojimo ar susidorojimo, tačiau tai nereiškia, kad mūsų, Seimo narių, galimai padarytos nusikalstamos veikos neturi būti tiriamos.

Dalyvavau tyrimo komisijos dėl Petro Gražulio neliečiamybės panaikinimo veikloje, išsamiai susipažinau su visa pateikta medžiaga, buvo išklausytos visos suinteresuotos pusės ir nematau jokių esminių politinio persekiojimo ar susidorojimo elementų.

Seimas juk nesprendžia Petro Gražulio kaltės klausimų. Neatlieka ir galimai padarytos nusikalstamos veikos tyrimo. Galų gale ir kompetencijos tam neturi. Mes tik uždegame žalią šviesą visapusiškam situacijos ištyrimui, teisėsaugos institucijų darbui bei galimybei Petrui Gražuliui įrodyti savo tiesą daugiapakopėje teisinėje sistemoje, jei kaltinimai visgi pasiektų teismą.

Pats Petras Gražulis tyrimo komisijos posėdžio metu atsakė, kad dabar, Ekscelencijai Daliai Grybauskaitei ir gerbiamam Evaldui Pašiliui nebeinant pareigų, teisine sistema jis pasitiki truputį labiau.

Neliečiamybės panaikinimas nereiškia, kad galiausiai bus priimtas apkaltinamasis nuosprendis, todėl linkėčiau Petrui Gražuliui įrodyti savo tiesą.
Nematau jokių teisinių argumentų, kodėl Seimas turėjo stabdyti procesą. Džiaugiuosi, kad kolegos Seimo nariai palaikė prokuroro teikimą bei suteikė galimybę teisėsaugai vykdyti jai priskirtas funkcijas.“

 

Vaizdo medžiagą galite rasti čia

Kitos aktualijos

E. Zingeris
2021.09.21

Seimas priėmė rezoliuciją dėl narystės Jungtinių Tautų Organizacijoje 30-mečio

Seimas priėmė rezoliuciją dėl narystės Jungtinių Tautų Organizacijoje 30-mečio
Skaityti daugiau
J. Džiugelis
2021.09.16

Seime pristatytos įstatymo pataisos, kurios užtikrintų stabilesnį NVO ir Lietuvos šaulių sąjungos finansavimą

Seime pristatytos įstatymo pataisos, kurios užtikrintų stabilesnį NVO ir Lietuvos šaulių sąjungos finansavimą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti