A. Pocius
2021.04.13

TS-LKD frakcijos narys A. Pocius: laisvės gynėjo statusas turi būti įteisintas

TS-LKD frakcijos narys A. Pocius: laisvės gynėjo statusas turi būti įteisintas

Antradienį Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Arvydas Pocius įregistravo įstatymo projektą dėl laisvės gynėjo statuso įteisinimo, kuriuo siekiama apibrėžti laisvės gynėjo sąvoką ir nustatyti teisinį statuso pripažinimo mechanizmą.

Naujasis Seimo nario A. Pociaus įregistruotas įstatymo projektas apibrėžia ir papildo laisvės gynėjo sampratą bei nustato pagrindinius teisinio statuso pripažinimo kriterijus. Pasak projekto iniciatoriaus, įteisinus laisvės gynėjo statusą, būtų tinkamai įvertintas karių ir pareigūnų indėlis į Lietuvos nepriklausomybės kūrimo procesą.

„Panašūs laisvės gynėjo statusą siekiantys įteisinti įstatymo projektai buvo teikiami ir praėjusioje Seimo kadencijoje. Labai gaila, tačiau šis statusas net ir praėjus trisdešimčiai metų nėra aiškiai reglamentuojamas teisės aktais, o ir kai kurių laisvės gynėjų indėlis į Lietuvos valstybingumo išsaugojimą vis dar nėra deramai pripažintas politiniu lygiu. Todėl įregistruotas naujasis įstatymo projektas Lietuvos valstybei tarnavusiems piliečiams suteiks deramą pagarbą ir taip ilgai lauktą įvertinimą už jų drąsą ir pasiaukojimą“, – teigia A. Pocius.

Pagal projektą, laisvės gynėjais būtų pripažįstami Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie prisiekė Lietuvos Respublikai ir 1990 m. kovo 11 d. – 1991 m. rugpjūčio 21 d. aktyviai dalyvavo atkuriant Lietuvos valstybingumą, saugojant ir ginant valstybės sieną ar kitus valstybinės svarbos objektus, įvairiomis nesmurtinio pasipriešinimo formomis priešinosi agresyviems sovietų ekonominiams ar kariniams veiksmams.

Įstatymo projektu apibrėžiama, jog laisvės gynėjais laikomi kariai savanoriai, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriaus pareigūnai, Valstybės saugumo departamento pareigūnai, Muitinės departamento pareigūnai, policijos pareigūnai ir šauliai. Šis statusas butų pripažįstamas asmeniui ir po jo mirties.

Įstatymo projekte numatyta, jog šiam statusui skirti ir pažymėjimams išduoti bus sudaroma speciali Komisija, kurią turėtų suformuoti atstovai iš Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės saugumo departamento, Muitinės departamento, Vadovybės apsaugos tarnybos, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Lietuvos šaulių sąjungos.

Siūloma, kad naujas teisinis reguliavimas įsigaliotų nuo 2021 m. rugpjūčio 21 d.

Įstatymo projektą kartu su A. Pociumi teikia Seimo nariai: Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė,  Laurynas Kasčiūnas, Virgilijus Alekna, Andrius Kupčinskas, Jonas Gudauskas, Saulius Skvernelis, Andrius Mazuronis, Antanas Vinkus, Dovilė Šakalienė, Liudas Jonaitis, Valdemaras Valkiūnas, Emanuelis Zingeris, Algirdas Stončaitis, Jonas Jarutis, Andrius Vyšniauskas.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti