2017.03.04

TS-LKD rezoliucijose – strateginė laikysena ir svarbiausių sričių reformos

Esminiai įvardijami darbai rezoliucijose: nacionalinis susitarimas dėl švietimo, skurdo ir augančios socialinės atskirties įveikimas, valstybinių įmonių reforma siekiant kuo spartesnės Lietuvos narystės EBPO bei kova su korupcija viešajame sektoriuje.

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Suvažiavime priimtos rezoliucijos, apibrėžiančios strateginę TS-LKD valstybinę laikyseną bei įvardinančios svarbiausius darbus, kurių įgyvendinimo – tiek savo jėgomis, tiek ir remiant Vyriausybės inicijuojamas reformas – bus siekiama artimiausiu laikotarpiu.

Esminiai įvardijami darbai rezoliucijose: nacionalinis susitarimas dėl švietimo, skurdo ir augančios socialinės atskirties įveikimas, valstybinių įmonių reforma siekiant kuo spartesnės Lietuvos narystės EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje) bei kova su korupcija ir neskaidrumu viešajame sektoriuje. Didelis dėmesys bus skiriamas ir Lietuvos geopolitinei bei saugumo situacijai ir priemonėms ją stiprinti – nuo karinių pajėgumų stiprinimo iki aktyvesnės paramos Ukrainai ir būtinybės sustabdyti egzistencinę grėsmę Lietuvai keliančią Astravo AE.

„Rezoliucijose deklaruojame savo poziciją ir įsipareigojame būti konstruktyvia opozicija, kuri ne tik aktyviai ir nuosekliai vykdo konstitucinę parlamentinę priežiūrą, bet kartu padeda valdantiesiems priimti svarbius sprendimus Lietuvai. Negana to, dėsime visas pastangas įgyvendinti Plane Lietuvai įvardintus darbus, ypatingą dėmesį skiriant šalies regionų ekonominiam atgaivinimui, naujų investicijų pritraukimui bei inovatyvios ir tarptautiniu mastu konkurencingos ekonomikos kūrimui“, – teigė G. Landsbergis.

TS-LKD strateginės valstybės laikysenos rezoliucijoje akcentuojama švietimo situacija, kuri darosi vis labiau apgailėtina ir nesisteminiai veiksmai jos nepagerins. Būtent todėl visoms parlamentinėms partijoms TS-LKD siūlys pasirašyti bendrą susitarimą dėl būtinų reformų švietimo srityje. Rezoliucijoje taip pat pabrėžiama kova su skurdo ratų ir socialinės atskirties plitimu, įsigalėjusios korupcijos naikinimas, įstatymo dėl Astravo AE elektros energijos neįsileidimo į šalies rinką, narystės EBPO svarba ir palaikymas Ukrainos kovoje už laisvę.

Rezoliucijoje „Dėl Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos politikos“ siekiama JAV ir kitų Aljanso valstybių nuolatinio karinių pajėgumų buvimo, taip užtikrinant efektyvų atgrasymo principo įgyvendinimą, įsipareigojama nuosekliai kasmet didinti finansavimą gynybai, kad jis 2018 metais pasiektų 2 proc. BVP, ir užtikrinti tolesnį tolygų finansavimo didinimą, kad jis 2020 metais siektų ne mažiau kaip 2,5 proc. BVP, taip pat užtikrinant, kad lėšos gynybai būtų naudojamos skaidriai ir efektyviai, pasiekti, kad šioje Seimo kadencijoje būtų priimti reikalingi sprendimai visuotinės privalomosios pradinės karo tarnybos įvedimui ir kitų tikslų.

Galų gale rezoliucijoje „Dėl pagrindinių darbų švietimo srityje“ įsipareigojama valdančiajai daugumai padėti parengti naują švietimo koncepciją, iš esmės tobulinti ugdymo turinį, reformuoti egzaminų ir vertinimo sistemą, įdiegti vieningą, skaidrią, aiškią ir prasmingą mokyklų veiklos kokybės vertinimo sistemą.

Rezoliucija „Dėl TS-LKD strateginės valstybinės laikysenos”

Rezoliucija „Dėl Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos politikos“

Rezoliucija „Dėl pagrindinių darbų švietimo srityje“

Kitos aktualijos

2019.12.11

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti