2018.11.17

TS-LKD strateginiai dokumentai – siekis įsiklausyti į įvairių požiūrių žmonių nuomonę

Šiandien TS-LKD Taryba patvirtino dokumentų, skirtų artėjantiems rinkimams, „Mes jūsų pusėje. TS-LKD bendroji programa 2019 m. Savivaldos rinkimuose“ ir „Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Strateginės gairės 2018-2019 m.“ projektus.

Šiandien TS-LKD Taryba patvirtino dokumentų, skirtų artėjantiems rinkimams, „Mes jūsų pusėje. TS-LKD bendroji programa 2019 m. Savivaldos rinkimuose“ ir „Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Strateginės gairės 2018-2019 m.“ projektus.

„Mes esame už piliečių demokratiją ir kalbėjimą apie žmonių darbotvarkę. Stipri valstybė – tai ta, kuri vykdo pažadus piliečiams. Mes sakome, kad valstybė turi vykdyti europietiškos gerovės standartus, – sakė dokumentą „Mes jūsų pusėje. TS-LKD bendroji programa 2019 m. Savivaldos rinkimuose“ pristatęs  Seimo narys Andrius Navickas. – Tai bendra partijos programa, kurią kiekvienas skyrius pratęs savo konkrečiais įsipareigojimais“.

Dokumente pabrėžiama, kad per beveik tris Nepriklausomybės dešimtmečius Lietuva, kaip valstybė, pasiekė labai daug – padėjome pamatus Lietuvos žmonių gerovei, integravomės į svarbiausias Vakarų demokratijų šeimos struktūras – ES ir NATO. Tačiau šiandien turime konstatuoti, kad jau kurį laiką esame įstrigę neapibrėžtume, nes politinei valdžiai trūksta strateginio mąstymo ir politinės valios, aiškios krypties. Tai ryškiausiai įrodo vis labiau besiverianti praraja tarp valdžios ir žmonių, – teigiama dokumente. – Šioje situacijoje mes norime tvirtai ir aiškiai pasakyti, kad esame ir visada būsime laisvę branginančių, neabejingų žmonių pusėje. Mes klausomės ir girdime kasdienius žmonių rūpesčius, problemas bei suprantame neišnaudotas galimybes. Atsinaujinome, keitėmės, mokėmės iš praeities klaidų, nes norime būti ne savyje užsisklendusios valdžios, bet visų Lietuvos žmonių partija“.

Dokumente „Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Strateginės gairės 2018-2019 m.“ pabrėžiamas poreikis naujai įvertinti savo politinę strategiją. Šį poreikį lemia ir visuomenės išgyvenama vertybių sumaištis, pasimetimas tarp populizmo, kuris naikina tikrąją laisvę ir perša tikėjimą apie lengvai ir greitai pasiekiamus žmonių gerovės pokyčius, ir atsakingos politikos, tarnaujančios bendrajam gėriui ir įtvirtinančios kiekvieno žmogaus laisvę ir orumą.

„Apie politikos pokyčio būtinybę, viešėdamas Lietuvoje, įtaigiai kalbėjo popiežius Pranciškus, pabrėždamas asmens įsišaknijimo tautoje, kultūroje, šeimoje būtinybę, stiprią tapatybės pajautą, solidarumą ir sugyvenimą, atsakomybę už dabartį ir ateitį, tarnystę ir atidą mažiausiems bei vargingiausiems, technologinę pažangą ir santykių mezgimą tarp asmenų, kartų ir kultūrų“, – rašoma dokumente.

Pasak dokumentą pristačiusio TS-LKD vykdomojo rinkimų štabo vadovo Andriaus Vyšniausko, strateginės gairės – tai mūsų partijos virsmo atspindys.

„Jei norime laimėti rinkimus, turime surasti santykį su žmonėmis, kurie ne visuomet balsuoja už mūsų partiją, ir įtikinti juos, kad mes išties vadovaujamės mūsų europinės Europos Liaudies partijos modeliu, kai įvairioje politinėje erdvėje sutelpa daug įvairų pažiūrų žmonių. Mes tampame žmonių partija, o tai reiškia, kad stengiamasi įsiklausyti į įvairių požiūrių žmonių nuomonę“, – sakė A. Vyšniauskas.

„Regėdami šiuos pokyčius ir visuomenės lūkesčius, tikime atsakingos, demokratiškos politikos svarba. Mes turime aiškią viziją, kaip Lietuvos žmonėms atkurti viltį, kad ateitį kurti įmanoma ir Tėvynėje, o joje gyventi galima ne tik keliuose didžiuosiuose miestuose, bet ir šalies regionuose“, –  teigiama strateginiame partijos dokumente.

Partijos strateginių dokumentų „Mes jūsų pusėje. TS-LKD bendroji programa 2019 m. Savivaldos rinkimuose“ ir „Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Strateginės gairės 2018-2019 m.“ projektai pridedami.

MES JŪSŲ PUSĖJE

TS-LKD bendroji programa 2019 m. savivaldos rinkimuose

Mes, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, per pastaruosius dvidešimt penkerius metus ne kartą įrodėme, kad esame Tėvynės pusėje, sugebame imtis atsakomybės kritinėse situacijoje, drąsiai kovojame už Lietuvos interesus, nenuolaidžiaudami potencialiam agresoriui.

Per beveik tris Nepriklausomybės dešimtmečius Lietuva, kaip valstybė, pasiekė labai daug – padėjome pamatus Lietuvos žmonių gerovei, integravomės į svarbiausias Vakarų demokratijų šeimos struktūras – ES ir NATO. Tačiau šiandien turime konstatuoti, kad jau kurį laiką esame įstrigę neapibrėžtume, nes politinei valdžiai trūksta strateginio mąstymo ir politinės valios, aiškios krypties. Tai ryškiausiai įrodo vis labiau besiverianti praraja tarp valdžios ir žmonių.

Šioje situacijoje mes norime tvirtai ir aiškiai pasakyti, kad esame ir visada būsime laisvę branginančių, neabejingų žmonių pusėje. Mes klausomės ir girdime kasdienius žmonių rūpesčius, problemas bei suprantame neišnaudotas galimybes. Atsinaujinome, keitėmės, mokėmės iš praeities klaidų, nes norime būti ne savyje užsisklendusios valdžios, bet visų Lietuvos žmonių partija.

Didžioji galimybė Lietuvai

Mes matome ne tik sudėtingas dabarties problemas, kurias esame pasiryžę spręsti, bet ir didžiules Lietuvos galimybes. Mūsų tikslas – pasiekti, kad bet kuris Lietuvos žmogus, kur jis begyventų, kokios lyties, išsilavinimo ar turtinio statuso bebūtų, jaustų, kad gyvena valstybėje, kuri geba visiems garantuoti europietišką gerovę.

Niekada nebuvome populistai, kurie neatsakingai beria pažadus, bando suvilioti skambiais, bet realiai neveiksmingais sprendimais. Puikiai suprantame, kad europietiškų gerovės sąlygų sukūrimas kiekvienoje savivaldybėje įmanomas tik tada, kai sugebame kalbėtis, sutarti ir darbuotis kartu.

Europietiškos gerovės įtvirtinimas jokiu būdu nereiškia pastangų standartizuoti žmonių gyvenimus. Tai siekis užtikrinti, kad kiekvienam žmogui būtų garantuotas bent jau minimalus gerovės standartas ir lygios starto galimybės, būtinos oriam gyvenimui. Svarbu pabrėžti, jog kalbame ne apie skurdo ribą, už kurios žmogus apskritai nebegali išgyventi, bet apie gerovę, kai žmogus gali jaustis oriai, pasirūpinti savimi ir artimaisiais, kūrybiškai panaudoti turimus talentus, visavertiškai išskleisti bendruomeninį pradą.

Žmonėms tarnaujanti savivalda

Savivaldybė – tai iš mūsų šeimų, bendruomenių išauganti viešųjų reikalų tvarkymo institucija. Stipri, žmonėms tarnaujanti savivaldybė sugeba sutelkti, greitai ir atsakingai spręsti problemas bei atverti naujas galimybes kiekvienam savo bendruomenės nariui. Deja, neretai vietos valdžia piktnaudžiauja jai suteiktu žmonių pasitikėjimu, nustoja rūpintis bendruoju gėriu. Turime daug talento ir neišnaudoto potencialo, esame darbšti ir atkakliai tikslo siekianti tauta, todėl tikrai galime ištrūkti iš korupcijos ir skurdžios kasdienybės pelkės. Pradėkime nuo artimiausios aplinkos – nuo žmonėms tarnaujančios savivaldos.

Įsipareigojame, jog Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, mūsų merai, savivaldybių tarybų nariai ir kiti politikai bus nepakantūs bet kurioms politinės korupcijos apraiškoms, greitai ir principingai reaguosime, jei kuris nors mūsų partijos narys pasitrauks iš bendrojo gėrio kūrimo kelio.

Įsipareigojame veikti atvirai, skaidriai, įsiklausyti į skirtingas nuomones, konstruktyviai ir pagarbiai, remdamiesi demokratijos pamatiniais principais bendradarbiauti su kitomis politinėmis jėgomis savivaldybių tarybose. Iš anksto neatmetame bendro darbo galimybės su jokia politine jėga, tačiau esame tvirtai pasiryžę dalyvauti tik tose valdančiosiose koalicijoje, kurios siekia realiai tarnauti žmonėms bei vadovaujasi tais pačiais skaidrumo ir sąžiningumo principais, kaip ir mes. Demokratija yra viena iš pamatinių mūsų partijos vertybių, todėl ir tose savivaldybėse, kur turėsime daugumą, sieksime įsiklausyti į opozicijos idėjas ir konstruktyviai bendradarbiauti su oponuojančiomis politinėmis jėgomis.

Įsipareigojame dirbti gyventojams, o ne įvaizdžiui. Sieksime, kad mus reklamuotų geri sprendimai ir į bendrą gėrį nukreipti darbai, o ne užsakomieji straipsniai. Mums nepriimtina, kai politikai savinasi kitų pasiekimus ir žmonių problemas „sprendžia“ propagandiniais straipsniais, o ne realiais darbais.

Tikrai nebandysime diktuoti žmonėms, kurti perteklinių  ribojimų, tačiau būsime stipri valdžia, sugebanti pasiekti, kad priimti sprendimai būtų įgyvendinami, jog visi būtų lygūs įstatymui.

Nuosekliai gerinti visų žmonių gyvenimą

Norime atkurti pasitikėjimą tarp vietinės valdžios ir piliečių, sutarti dėl to, kokią Lietuvą kartu kuriame. Tai pavyks tik tuomet, jei mūsų rinkimų šūkis – Mes Jūsų pusėje – taps kūnu per konkrečius mūsų darbus.

Mums nepriimtina situacija, kai formuojasi dvi ar daugiau lietuvų, su skirtingais gerovės standartais ir galimybėmis čia gyvenantiems žmonėms.

Mes nesitaikstysime su tuo, kad dažnai valdžios pagalba ar net konstituciniai įsipareigojimai žmonėms tėra imituojami.

Tvirtai pasisakome už savivaldos stiprinimą bei vietos bendruomenių įtraukimą į savivaldos lygmens problemų sprendimą.

Kiekviename mieste, rajone tenka reaguoti į unikalią situaciją ir kūrybingai siūlyti veiksmingus visų žmonių problemų sprendimo būdus. Jie įvardinti ir pagrįsti mūsų programose kiekvienai savivaldybei. Tačiau taip pat norime įvardinti keletą bendrų siekių.

KOKYBIŠKAS VIDURINIS IŠSILAVINIMAS KIEKVIENAM

1) Kiekvienam moksleiviui, nepriklausomai nuo to, kur jis gyvena, privalo būti pasiūlyta kokybiška, visaverčio išsilavinimo galimybė. Tai yra konstitucinė valstybės pareiga, taip pat būtina sąlyga nė vienam moksleiviui nesijausti atstumtu ir valstybės pamirštu. Šiuo tikslu mūsų merai ir savivaldybių tarybų nariai įsipareigoja gerinti švietimo įstaigų būklę, aplinką, mokymosi priemones ir dirbant kartu su nacionalinėmis institucijomis siekti geresnio švietimo darbuotojų darbo užmokesčio.

KOKYBIŠKOS SVEIKATOS PASLAUGOS KIEKVIENAM

2) Kokybiškos medicinos paslaugos negali būti nedidelės dalies didžiuosiuose miestuose gyvenančių žmonių privilegija. Kokybiškos sveikatos paslaugos turi būti prieinamos kiekvienam žmogui. Todėl būtina investuoti į kvalifikuotų medikų išsaugojimą visoje Lietuvoje, o pertvarkant sveikatos priežiūros tinklą būtina tartis su vietos žmonėms ir kartu ieškoti geriausio sprendimo. Šiuo tikslu mūsų merai ir savivaldybių tarybų nariai įsipareigoja investuoti į savo gydymo įstaigų kokybės gerinimą ir siekti, kad vykdant sveikatos įstaigų tinklo optimizavimą būtų priimami tik bendruomenėms naudingi sprendimai.

 

PAGALBA KIEKVIENAI VAIKUS AUGINANČIAI ŠEIMAI

3) Kiekvienoje savivaldybėje privalo būti įgyvendinta reali pagalbos vaikus auginančioms šeimoms sistema, kuri turi prasidėti nuo papildomos finansinės paramos, gimus vaikui, teikimo. Turi būti užtikrinta psichologinė, socialinė pagalba tėvams, siekiant kurti palankiausią vaikams augti aplinką. Šiuo tikslu mūsų merai ir savivaldybių tarybų nariai įsipareigoja tobulinti savo savivaldybių socialinės paramos vaikams institucijas, specialistų kvalifikaciją ir didinti jų darbo užmokestį, kad į socialinės pagalbos sistemą ateitų tik tikrai motyvuoti, aukštos kvalifikacijos specialistai.

PALANKI APLINKA KIEKVIENAM NEĮGALIAJAM

4) Neįgaliems žmonėms palankios aplinkos kūrimas visoje Lietuvoje. Tai mums bus griežta taisyklė, vykdant bet kurį statybų ar infrastruktūros renovavimo projektą, miesto aikščių, parkų sutvarkymą, organizuojant viešojo transporto sistemą.

PSICHOLOGINĖ PAGALBA KIEKVIENAM

5) Kokybiška pagalba į įvairias krizes patekusiems žmonėms, suteikianti galimybę grįžti į visavertį gyvenimą. Sudėtinė šios pagalbos dalis – veiksmingos prevencinės programos, nukreiptos prieš smurtą ir įvairų savidestruktyvų elgesį.

GALIMYBĖ KIEKVIENAM ĮSITRAUKTI Į MIESTO AR RAJONO VALDYMĄ

6) Žmonių įtraukimas į miesto ar rajono valdymą. Esame pasiryžę demokratiškai tartis dėl prioritetų ir strateginių projektų su savivaldybių bendruomenėmis. Tam organizuosime daugiau gyventojų apklausų, pasitarimų su bendruomenėmis ir ieškosime naujų, moderniomis technologijomis grįstų bendruomenių įtraukimo į sprendimų priėmimą priemonių.

INVESTUOTOJŲ KURIAMOS GEROS DARBO VIETOS KIEKVIENAM

7) Akivaizdu, kad europietiškos gerovės kūrimas labai priklauso nuo to, ar žmonės turės gerai apmokamą darbą. Tai susiję su savivaldos gebėjimu atrasti ir pritraukti investicijas į konkrečią savivaldybę. Mūsų politinei bendruomenei darbo vietų kūrimas ir didesnės žmonių pajamos yra itin svarbus tikslas. Tam turime žinių ir kompetencijos, o mūsų merai yra sėkmingo investicijų pritraukimo pavyzdys. Sieksime gerąją investicijų pritrauko praktiką plėsti visoje Lietuvoje, esant galimybėms savivaldybėse bus steigiamos specialios vietinės investicijų pritraukimo agentūros.

GALIMYBĖ KIEKVIENAM LEISTI LAIKĄ PARKE

8) Žaliųjų erdvių kūrimas ir vystymas. Patogus, šiuolaikiškas miestas ir miestelis neįsivaizduojamas be gyventojų poreikiams pritaikytų, modernių viešųjų erdvių, todėl šią kadenciją visose savivaldybėse teiksime išskirtinį dėmesį parkų, skverų ir kitų žaliųjų erdvių sutvarkymui ir pritaikymui bendruomenių reikmėms.

KULTŪRINIS GYVENIMAS KIEKVIENAM

9) Kokybiškas bendruomenės gyvenimas nėra įmanomas be gerų kultūrinių paslaugų. Kultūros centrai, teatrai, muziejai, bibliotekos, paveldo objektai ir su visa kultūros sritimi dirbantys žmonės yra Lietuvos tapatybės puoselėjimo vėlevnešiai, pristatantys kiekvieną Lietuvos kampelį ne tik savo šalies žmonėms, bet ir visam pasauliui. Todėl sieksime visose savivaldybėse renovuoti ir sutvarkyti kultūros įstaigas, o kultūros paslaugas daryti prieinamesnėmis ir patogesnėmis visiems gyventojams. Taip pat nepamiršime kultūros darbuotojų, kurių darbo užmokestis yra akivaizdžiai per mažas. Šią problemą reikia spręsti pečiu surėmus Vyriausybei ir savivaldai.

TĖVYNĖS SĄJUNGOS-LIETUVOS KRIKŠČIONIŲ DEMOKRATŲ

STRATEGINĖS GAIRĖS 2018-2019 M.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atsakomybė už valstybę ir joje gyvenančius žmones nėra nei nauja, nei netikėta. Tačiau baigėsi laikai, kai vadovautasi griežtai ekonomizuotu, technokratiniu požiūriu į žmogų. Persvarstyti partijos veikimo strategiją reikalauja jau dešimtmečiais neįveikiama visuomenės socialinė poliarizacija, žmonių vertinama kaip neteisingos valstybės politikos pasekmė. Todėl suprantamas žmonių nusivylimas tradicinėmis partijomis, nuolat ieškant „naujųjų gelbėtojų“. Šiandien rinkimų komitetai pateikiami kaip naujoji „naujųjų gelbėtojų“ alternatyva partijoms, neva negalinčioms užtikrinti teisingos, į žmonių lūkesčius įsiklausančios politikos. Deja, tai yra klaidingas požiūris, kuris dar labiau gilina žmonių nusivylimą šalies politiką. Tačiau norėdami šį požiūrį keisti, turime ne tiesmukai su juo kovoti, o parodyti, kad partijos ir politikai gali veikti kitaip: geriau, skaidriau ir labiau atliepiant į žmonių lūkesčius.

Poreikį naujai įvertinti savo politinę strategiją lemia ir visuomenės išgyvenama vertybių sumaištis, pasimetimas tarp populizmo, kuris naikina tikrąją laisvę ir perša tikėjimą apie lengvai ir greitai pasiekiamus žmonių gerovės pokyčius, ir atsakingos politikos, tarnaujančios bendrajam gėriui ir įtvirtinančios kiekvieno žmogaus laisvę ir orumą. Apie politikos pokyčio būtinybę, viešėdamas Lietuvoje, įtaigiai kalbėjo popiežius Pranciškus, pabrėždamas asmens įsišaknijimo tautoje, kultūroje, šeimoje būtinybę, stiprią tapatybės pajautą, solidarumą ir sugyvenimą, atsakomybę už dabartį ir ateitį, tarnystę ir atidą mažiausiems bei vargingiausiems, technologinę pažangą ir santykių mezgimą tarp asmenų, kartų ir kultūrų.

Regėdami šiuos pokyčius ir visuomenės lūkesčius, tikime atsakingos, demokratiškos politikos svarba. Mes turime aiškią viziją, kaip Lietuvos žmonėms atkurti viltį, kad ateitį kurti įmanoma ir Tėvynėje, o joje gyventi galima ne tik keliuose didžiuosiuose miestuose, bet ir šalies regionuose.

Tikime teisingų ir lygių galimybių Lietuva, kurioje kiekvienas, kad ir kur jis gyventų, kad ir kokiam socialiniam sluoksniui priklausytų, gali neprarasti žmogiškojo orumo, sąžiningai dirbti ir užsidirbti, savo vaikams sudaryti galimybes gauti gerą išsilavinimą, kurti šeimą ir ateitį Tėvynėje.

Atėjo laikas iš naujo įsipareigoti savo piliečiams, jog sugebėsime užtikrinti, kad prireikus, kiekviename gyvenimo etape – nuo vaikystės iki senatvės – valstybė visada bus pasiruošusi padėti europietiško lygio viešosiomis paslaugomis nepriklausomai nuo to, kurioje šalies vietoje žmogus yra įsikūręs. Kad to pasiektume jau šiandien, Lietuvai reikia naujo valstybės teikiamų viešųjų paslaugų standarto.

Tėvynės sąjungos tikslas nuo Sąjūdžio laikų buvo sėkminga, tvirta vakarietiška valstybė. Todėl džiaugėmės, kai tapome Europos Sąjungos, NATO ir EBPO nariais. Tačiau pakeliui į šias valstybės sėkmes aplaidžiai neužtikrinta, kad atsiskleistų visas žmonių potencialas. Lietuva vis dar nėra tikra europietiška gerovės valstybė, užtikrinanti kiekvienam jos piliečiui galimybes ir laisvę kurti. Tai apmaudi problema, kurią pripažindami, galime judėti pirmyn.

Šiandien kova su skurdu ir socialine atskirtimi bei augančia socialine nelygybe nėra tik politinės kairės rūpestis, išsivažinėjantys regionai nėra vien ten gyvenančių žmonių reikalas, o švietimas nėra tik dar viena biudžeto eilutė. Galimybių lygybės užtikrinimas, naujo visuotino gerovės standarto pasiūlymas – tai mūsų atsakomybė prieš Lietuvos žmones. Nesvarbu, kokiai socialinei grupei žmogus priklauso ar kurioje šalies dalyje jis gyvena, valstybės pareiga yra užtikrinti, kad visi mūsų piliečiai turėtų galimybę savo darbu ir pastangomis susikurti gerovę savo šalyje, gauti vienodo standarto viešąsias paslaugas, kad ir kur begyventų.

Šį naują įsipareigojimą dėl gyventojams teikiamų viešųjų paslaugų kokybės, vienodų standartų ir galimybių lygybės kūrimo turi lydėti įstatymais ir demokratiniu balsavimu įtvirtintas socialinis kontraktas tarp tų, kurie valdžioje, ir tų, kurie juos renka. Kad to būtų pasiekta, mes turime pergalvoti, atnaujinti ir patobulinti šalies kryptį, nesugriaunant to, kas gero mūsų valstybėje pasiekta iki šiol.

Suprasdami, kad vien politiniais sprendimais rezultatų nepasieksime, turime keistis ir mes patys. Norėdami gerinti Lietuvos žmonių padėtį, turime įgyti jų pasitikėjimą. Todėl turime tęsti TS-LKD virsmą žmonių partija. Tą esame pradėję, kai sekdami vakarietiškų Europos liaudies partijos (EPP) šeimos partijų, tokių kaip Vokietijos Krikščionių demokratų sąjunga (CDU), sukurtu liaudies partijos modeliu ėmėme vienyti dešiniąsias politines jėgas ir tapome skėtine politine jėga, sutalpinančia platų spektrą centro-dešinės politinių nuostatų nuo krikščioniškosios demokratijos iki nuosaikiojo konservatizmo. Todėl nuo pat savo politinės veiklos pradžios mes atstovaujame ne tik miesto, bet ir kaimo žmonėms. Ne tik senjorams, bet ir jaunimui.

Mes tikime, kad visuomenės santarvės pagrindas yra bendrojo gėrio ir socialinės pusiausvyros siekis, pastangos skatinti kiekvieno žmogaus atsakomybę už save ir sudaryti galimybes kiekvienam naudotis bendro augimo ir gyvenimo pažangos teikiamomis gėrybėmis bei sąlygomis. Mes suvokiame, jog klestinti ateitis neįmanoma be gerųjų tradicijų išsaugojimo.

Lietuvos politikoje politinio centro sąvoka nėra aiškiai apibrėžta, tačiau šią kryptį TS-LKD atžvilgiu galime apibūdinti, kaip judėjimą nuo technokratiško politinio įvaizdžio, link socialiai jautresnio matymo ir sprendimų. Tai padėtų kreiptis į tuos Lietuvos žmones, kurie dabar yra pažeidžiami LVŽS politikos, kurie pasigenda aiškiomis vertybėmis grįstos, nuoseklios, atsakingos politikos. Valdantieji vykdo trumparegišką, ultraliberalią mokestinę politiką, kuri yra nukreipta prieš viešojo sektoriaus darbuotojus, o ypač tuos, kurie gyvena regionuose. Būtent šie žmonės svyravo tarp TS-LKD/LSDP/LVŽS, tačiau dabar nusivilia LVŽS ir gali atsigręžti į TS-LKD. TS-LKD turi perspektyvą atstovauti šiems žmonėms, nes yra matoma kaip esminė parlamentinė alternatyva LVŽS.

Judėjimas link politikos centro visiškai nereiškia, kad mes atsisakome savo pamatinių principų. Mes išliekame partija, kuri tęsia Sąjūdžio idealus, sujungia Vasario 16-osios Respublikos ir Kovo 11-osios Lietuvos kovų už valstybingumą tradiciją: Lietuvos nepriklausomybė, vakarietiška geopolitinė orientacija, demokratija, krikščioniškosios vertybės, stipri ir gerai finansuojama kariuomenė bei valstybės tvirtumas yra nekintami mūsų politinės organizacijos pamatai. Judėjimas nauja  žmonių partijos kryptimi yra siekis aplink šiuos pamatinius principus burti platesnę požiūrių koaliciją, kuri sutartų dėl principinių dalykų, tačiau nebūtinai turėtų vienodą matymą taktikos klausimais. Siekiant įtvirtinti TS-LKD kaip žmonių partiją verta svarstyti ir apie galimybę žmonių partijos sąvokos aktyvų naudojimą šalia TS-LKD pavadinimo komunikacinėse priemonėse. Nevengtinas ir skirties su LVŽS pabrėžimas per anų virsmą valdžios partija, kuris yra ryškus ir visuomenės pastebimas.

TS-LKD turi siekti Lietuvos politikoje išlaikyti nuosaikumą, kuris yra gynyba to, kas yra suprantama kaip normalu, civilizuota, racionaliai pagrįsta. Nuosaikumas politikoje reiškia mažiau apsimestinio, rėksmingo teisuoliškumo ir daugiau įsiklausymo bei pagarbos žmonėms, vardan kurių dirbama. Nuosaikumas jungia mūsų bendruomenei tradiciškai būdingą rūpestį valstybės ateitimi – visapusišku jos saugumu bei materialiniu gyvybingumu – ir konservatyvią visuomenės viziją, kuri remiasi stiprios, nepriklausomos valstybės puoselėjimu, tvirtomis bendruomenėmis ir šeimomis, vertybėmis ir tautos atminties puoselėjimu, galimybių lygybe ir pagalba pažeidžiamiausiems visuomenės nariams. 

Parengė: Gabrielius Landsbergis, Vytautas Landsbergis, Andrius Kubilius, Andrius Vyšniauskas, Jonas Survila, Andrius Navickas, Rimantas Jonas Dagys ir kiti.

/6 1

Kitos aktualijos

TS-LKD
2024.03.03

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą

TS-LKD Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą
Skaityti daugiau
TS-LKD
2024.01.25

TS-LKD veiksmų planas: Daugiau galimybių apginti Lietuvą

TS-LKD veiksmų planas: Daugiau galimybių apginti Lietuvą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų