2016.11.28

Ukrainos Parlamento pirmininkas A. Parubijus susitiko su TS-LKD atstovais

Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andrijus Parubijus susitiko su Seimo opozicijos atstovais.

Šiemet minime Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių 25-metį. Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andrijus Parubijus nepraleido progos susitikti su Seimo TS-LKD frakcijos atstovais: frakcijos seniūnu Gabrieliumi Landsbergiu ir nariais Rasa Juknevičiene, Radvile Morkūnaite-Mikulėniene, Andriumi Kubiliumi, Žygimantu Pavilioniu, Emanueliu Zingeriu.

Su Ukrainos parlamento vadovu aptarti ir visai Europos svarbūs, ir dvišaliai klausimai: regioninio saugumo, pasiruošimas atremti hibridines grėsmes, Lietuvos parama Ukrainai. Lietuvos parlamentarai ukrainiečius paragino dar aštriau kelti jiems rūpimus klausimus tarptautinėse organizacijoje, pavyzdžiui, NATO parlamentinėje asamblėjoje ar Europos Taryboje.

G. Landsbergis pažymėjo, kad daugiausia paramos Ukrainai galėjo suteikti dirbamas Europos Parlamente: tiek derinant Ukrainos ir Europos laisvosios prekybos sutartį, tiek ir tiesiogiai teikiant finansinę paramą Ukrainai.

“Norime palinkėti, kad Ukraina tvirtai žengtų eurointegracijos keliu, o Lietuva, kiek įmanydama, padės tuo keliu eiti”, – pažymėjo G. Landsbergis.

A. Kubilius akcentavo, kad būtina stiprinti Lietuvos ir Ukrainos parlamentų bendradarbiavimą. Savo ruožtu opozicinė TS-LKD inicijuos Ukrainos eurointegracijai neabejingų parlamentarų grupę, kurios galutinis tikslas būtų Maršalo plano analogijos sukūrimas Ukrainai.

Per parlamentarų susitikimus su A. Parubijumi aptarta dvišalė prekyba, ekonominio bendradarbiavimo skatinimas. Lietuva pasisako už greitesnį bevizio režimo suteikimą Ukrainai.

/8 1

Kitos aktualijos

2020.01.21

Pluoštinių kanapių įstatymas pagaliau keliauja į Seimo darbotvarkę

Pluoštinių kanapių įstatymas pagaliau keliauja į Seimo darbotvarkę
Skaityti daugiau
2020.01.21

Laurynas Kasčiūnas prašo Lietuvos banko pateikti informaciją Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui apie bendrovę „Settek“

Laurynas Kasčiūnas prašo Lietuvos banko pateikti informaciją Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui apie bendrovę „Settek“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti