2017.02.03

„URM vadovų veiksmai Rusijai atnaujinus karinius veiksmus Ukrainoje – politinė klaida“

„Užsienio reikalų ministerijos vadovų veiksmai Rusijai atnaujinus karinius veiksmus Ukrainoje yra politinė klaida“.

Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Audroniaus Ažubalio, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovo Lino Linkevičiaus ir jo naujojo viceministro Dariaus Skusevičiaus pareiškimai ir veiksmai, Rusijai atnaujinus intensyvius karinius veiksmus Ukrainos teritorijoje, yra politinė klaida, liudijanti, koks pasimetimas ir chaosas tvyro tarp šiandieninių užsienio politikos vykdytojų.

„Juk Lietuva nuo pat Rusijos intervencijos Ukrainoje pradžios, kaip ir visas civilizuotas pasaulis, įvardijo Rusiją agresore, o valstybes, kiekvienu nuolat suintensyvėjančių karinių veiksmų atveju raginančias „abi puses nutraukti ugnį“ kviesdavo suprasti, jog ukrainiečiai gina savo suverenią teritoriją nuo teroristų ir juos remiančio Kremliaus. Mano šiandieninis klausimas yra, kodėl tuomet ir Lietuvos URM, Rusijos remiamiems teroristams pradėjus Avdijivkos apšaudymą ir taip eilinį kartą šiurkščiai pažeidusiems Minsko susitarimus, tapo viena iš valstybių, nesugebančių atskirti užpuoliko nuo aukos?“ – sako A. Ažubalis.

Pasak Seimo nario, užsienio reikalų ministro „Twitter“ paraginimą „abi puses nutraukti ugnį“  tik patvirtino viceministro D. Skusevičiaus sprendimas išsikviesti Ukrainos, o ne Rusijos ambasadorių pasiaiškinti.

„Kas tai: iš neapgalvoto elgesio kilusi klaida, URM vadovybės bandymas keisti Lietuvos užsienio politikos kryptį, ar nuosekli naujosios žaliai–raudonos koalicijos elgsena? Juk beveik tuo pat metu pirmoji Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė pratęsė D. Kepenio, K. Smirnovo ir Seimo pirmininko V. Pranckiečio mąstymo liniją, pareikšdama, kad iš Rusijos mes padarome baubą, nors iš tiesų „ten yra daug puikių dalykų, iš kurių mes mokomės“, – stebisi A. Ažubalis, paragindamas Seimo kolegas ir URM vadovybę dar kartą perskaityti ką tik atnaujintą Lietuvos nacionalinio saugumo strategiją, kurioje aiškiai įvardintas Rusijos vaidmuo Lietuvos ir užsienio partnerių saugumo atžvilgiu bei jos keliamos grėsmės. Galbūt tai padėtų padaryti tvarką valdančiųjų „užsienio politikos ūkyje“.

Kitos aktualijos

2019.09.20

„Tikiuosi, jog tyrime dėl Rusijos įtakos, NSGK pavyks išlaikyti solidumą“

„Tikiuosi, jog tyrime dėl Rusijos įtakos, NSGK pavyks išlaikyti solidumą“
Skaityti daugiau
2019.09.19

J. Džiugelis ir V. Bakas. Kodėl valdantieji žmones su negalia verčia šiuolaikiniais vergais?

J. Džiugelis ir V. Bakas. Kodėl valdantieji žmones su negalia verčia šiuolaikiniais vergais?
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti